Atraktivní fotbalovou podívanou se sedmi góly přineslo derby mezi nováčkem z plzeňského Petřína a Rokycany. Úspěšnější ze souboje nakonec vyšli hosté, který si z Plzně odvezli tři body za výhru 5:2.

ZČE Plzeň – Rokycany 2:5: První část zápasu přinesla vyrovnanou partii, z které nakonec lépe vyšlo domácí Dynamo, jež odpovědělo na pěknou akci svého soupeře dvěma přesnými zásahy. Po přestávce na hřišti již existoval pouze jeden tým. Rokycany výrazně přidaly a byly všude o krok dříve než Petřínští. Hosté navíc využívali chyby v soupeřově defenzivě, v poklidu otočili průběh duelu zpátky na svoji stranu a s chutí si zastříleli.

Senco – Č. Krumlov 1:1: Domácí vtrhli do zápasu jako povodeň a po dvou minutách se radovali z vedení, když si dlouhý balon dobře zpracoval Róth, který poté prostrčil míč za bezmocného gólmana. Senco mohlo brzy navýšit svůj náskok, ale Jihočeši dokázali přečkat šance soupeře a sami udeřili zásluhou Václava Nováka, jenž se prosadil po chybě Krejčího. Po pauze se Senco nadále snažilo útočit, nicméně Č. Krumlov pozorně bránil a chtěl udržet cennou remízu. Když už neuspěla ani Róthova rána ze standardní situace, která orazítkovala tyč, přišly na řadu pokutové kopy, v nichž se spravedlivě usmálo štěstí na Doubravku.

J. Hradec – Klatovy 1:4: Klatovští do utkání vstoupili aktivně a po chvilce se mohli radovat, když Krejčího střelu dorazil do branky Říšský. Domácí nicméně poté dostali po chybě klatovské obrany k dispozici standardní situaci, kterou po centru přetavil ve vyrovnání Koutný. Hostujícímu týmu se ale povedlo zabrat a ke konci první půle dvakrát udeřit. Tím si Klatovy vypracovaly rozhodující náskok, který si do konce duelu v poklidu pohlídaly.

Ostatní výsledky 7. kola: N. Strašecí – Aritma 0:0, M. Roudné – Čížová 1:4 (0:2, 56. Lerch – 3. Benetka, 23. Zahrádka, 48. z PK Jirouš, 78. Polodna), K. Vary – Hořovicko 3:1 (1:0, 33., 68. a 80. Psohlavec – 90+1. Zítka), Milevsko – Třeboň 2:0 (1:0, 9. Knotek, 65. Komárek), Motorlet – Sedlčany 1:1 (PK: 4:2, 1:1, 17. Novotný – 12. Senft).

Dominik Rejthar