Není to tak dávno, co nejen média po celé republice řešila úchvatné gesto fair-play chotíkovského Jana Končala, který pro zranění lhotských protihráčů odmítl vstřelit vyrovnávací gól do prázdné branky. Teď je v kurzu zase osmnáctiletý křídelník Tachova Marek Skopový, který svým gólem v květnové konfrontaci s Luby (4:0) zaujal natolik, že vyhrál anketu Fortuna Gól snů za měsíc květen, která mapuje nejhezčí trefy nižších fotbalových soutěží.

Běžela 63. minuta utkání a Tachov vedl pouze 1:0. Pak se ale ke slovu dostal Marek Skopový a krásným volejem poslal míč nechytatelně za záda bezmocného brankáře. Dvoubrankové vedení fotbalisté Tachova už nepustili a do konce zápasu přidali svému soupeři další dvě branky. „Marek se předvedl jako typ moderního obránce, skvěle se natlačil do vápna, a pak trefil výstavní vingl,“ zhodnotil vítěznou akci fotbalový expert, bývalý hráč Brna a patriot projektu Petr Švancara.

Házenkář Filip Jícha při tiskové konferenci.
Jícha vystaví své trofeje v DEPO2015

„Velmi podobný gól, jak dal Zidane ve finále Ligy mistrů v roce 2002,“ vzpomínal bývalý sportovní komentátor a nyní moderátor stanice O2 Sport Petr Svěcený na legendární branku bývalého francouzského reprezentanta Zinedina Zidana, který svou parádou rozesmutněl celý Leverkusen.

Marek Skopový, mladý talent ze západu Čech, který před příchodem do Tachova působil v Rozvadově, dostal ze své prvenství značkové kopačky a také tradiční český zlatavý mok – pivo. Skopový, jehož fotbalovým vzorem je argentinský mág Lionel Messi, navíc postoupil do celoročního finále, ve kterém zabojuje o celkové prvenství. Branku tachovského hráče proti Lubům můžete vidět na www.tvcom.cz (záznam utkání Tachov - Luby 4:0, KPM - gólová akce v čas 01:22:45).

Pavel Vrba.
Viktoria poprvé trénovala. I s posilami