Nervozitu prý Martin Ticháček ale pár dnů před zahájením odvetné části nepociťuje. „Od začátku zimní přípravy jsem věděl, že pokud se mi nic nestane, budu chytat. Michal má trest na jeden zápas a do branky jít nemůže. Možná i proto nervózní nejsem,“ svěřuje se Ticháček.

To ale neznamená, že by úvodní zápas proti Baníku bral na lehkou výhru. „To v žádném případě. Jenom je pro mě dobře, že vím, že budu chytat. A mohu se tak na ten zápas v klidu připravit,“ vysvětluje, proč ho před prvním zápasem žádná nervozita netrápí.

Moc dobře si uvědomuje, jak důležité domácí utkání s Ostravou pro celý tým bude. „Když zápas s Baníkem zvládneme, tak bychom mohli dobře odstartovat celé jaro,“ říká.

Do brankářské trojice Viktorie patří kromě něj a Michala Daňka také mladý Dan Houdek a všichni tvoří podle jeho slov dobrou partu. Žádná řevnivost nehrozí.

„Dobře si všichni tři rozumíme i mimo fotbal a žádný problém mezi námi není,“ potvrzuje. Generálku na ligu absolvoval Martin Ticháček v sobotním duelu ještě na soustředění ve Španělsku proti ukrajinskému celku Metalurg Záporoží. Porážka 0:1 ho mrzela, ale ze hry mužstva vrásky na čele neměl.

„První půle byla vyrovnaná, každý tým měl po dvou šancích a soupeř trefil šibenici. Ve druhé půli jsme už měli velkou převahu a jednoznačně jsme ukrajinský celek přejeli. Měli jsme dát alespoň jeden gól. Rozhodně to nebyl zápas na to, abychom v něm prohráli,“ je přesvědčený gólman Viktorie.

S průběhem soustředění ve Španělsku byl spokojen. „Zahráli jsme si tři utkání se zahraničními mužstvy, což je dobré. Jednoznačně nejsilnějším soupeřem byl Spartak Moskva. Tohle utkání jsme navíc hráli na olympijském stadionu v Seville, takže pro všechny, co si v utkání zahráli, to byl zážitek. Všechna utkání jsme odehráli na přírodní trávě a to je při počasí, jaké panovalo u nás, před začátkem ligy k nezaplacení,“ dodává Martin Ticháček.