Neotřesitelnou brankářskou jedničkou vejprnického týmu je dvaadvacetiletý Michal Dufek, který si na podzim připsal tři vychytané nuly, ale také jednu žlutou i červenou kartu.

Minulý rok jste skončili na druhém místě, teď jste se ale dlouho potáceli na chvostu tabulky. Jak tedy hodnotíte podzim z pohledu týmu?
Začátek sezony nám moc nevyšel. Sám nevím, čím to bylo zapříčiněno. Možná tou spoustou změn, které u nás v průběhu léta nastaly. Nemyslím si, že jsme hráli špatně, ale dopláceli jsme na neproměňování šancí a hlavně jsme dělali zbytečné chyby vzadu, které soupeř bez milosti trestal. V polovině podzimu jsme odehráli pár nešťastných zápasů, které jsme prohráli o jednu branku. Pak přišel zápas ve Zruči, který nás nakopl, a začali jsme sbírat body. Díky tomu jsme na šestém místě.

První dva zápasy jste jednoznačně prohráli. Navíc jste inkasovali devět branek. Co jste 
v tu chvíli prožíval?
První utkání jsme prohráli se silnými Přešticemi, které nakonec po podzimu vedou tabulku krajského přeboru. Druhé utkání jsme doma prohráli se Svéradicemi. Myslím si, že zápas hodně ovlivnila červená karta (v 58. minutě ji dostal vejprnický Milota – pozn. autora). Po této zbytečné situaci jsme třikrát inkasovali a soupeř zápas otočil
ve svůj prospěch. V tu chvíli to pro mě jako brankáře samozřejmě nebylo příjemné, ale nezbývalo mi nic jiného než doufat, že to v příštím zápase odčiníme. A skutečně se tak stalo. Vyhráli jsme v Bolevci 4:0.

Ve čtvrtém kole jste sice porazili Luby 1:0, ale vy jste musel těsně před koncem prvního poločasu předčasně do šaten za červenou kartu. Jak jste viděl situaci vy?
Mému vyloučení předcházela nepovedená malá domů jednoho z našich obránců. Útočník soupeře přihrávku vystihl a běžel sám na branku. Udělal mi kličku do strany a dalo by se říct, že si do mě tělem naběhl. Byl jsem překvapený, že rozhodčí vytáhl červenou kartu. Myslím si, že to byl faul spíš na mě. Důležité ale bylo, že jsme i přes oslabení ten zápas dovedli do vítězného konce.

Příští zápas jste ale normálně nastoupil. To jste nedostal od disciplinární komise žádný trest?
Nedostal. Komise mi udělila pouze důtku.

Celkem jste udržel třikrát čisté konto, pokud nepočítáme zápas s Luby, kde jste byl brzy vyloučen. Které té nuly si nejvíce ceníte?
Je škoda, že těch vychytaných nul nebylo na podzim víc, protože každý gólman si zápasu bez inkasovaného gólu velmi váží. Nejvíce si cením nuly proti Holýšovu. Dříve jsem tam hrál a pár kluků z jejich mužstva znám. Zápasy s Holýšovem jsou pro mě vždy specifické.

Z Vejprnic odešlo před sezonou několik klíčových hráčů. Jak se to projevilo na hře týmu?
Na začátku sezony nám chyběla půlka základní sestavy, která se podílela na většině gólů v loňském ročníku. Lhotka přestoupil do Klatov. Černý a Grätsch také odešli. První dva měsíce nebyl k dispozici ani Kristl. Chyběl také zraněný Paul a to se myslím podepsalo na špatném úvodu sezony. Chvíli to trvalo, než jsme se sehráli. Přišli noví kluci z dorostu. Ke konci podzimu už to bylo mnohem lepší.

Před rokem se u týmu vyměnil trenér. Milan Dejmek přijal nabídku divizních Klatov a do Vejprnic přišel Jiří Šámal. Jak byste ohodnotil jeho práci a přínos pro mužstvo?
Asi není na mně, abych hodnotil práci trenéra, ale pod vedením kouče Šámala se mi pracuje dobře. Zařídil nám trenéra brankářů, takže jednou týdně máme speciální brankářský trénink, dvakrát potom trénujeme s týmem. Jsem rád, že mi dává tolik prostoru a mohl jsem odchytat celý podzim.

Na čem je třeba zapracovat během zimní přestávky? S jakým cílem půjdete do jarních bitev?
V zimě bychom měli hrát turnaj na Doubravce, takže o herní vytížení nebudeme ochuzeni. Důležité bude, abychom jaro nezačali jako podzim a zkusili navázat na loňskou sezonu.