V neděli Indoss po velkém boji udolal v odvetě na severu Čech Radobýl Litoměřice 6:5 na jeho palubovce v prodloužení a v cestě do nejvyšší soutěže mu stojí už jen druhý finalista, celek FK Mladá Boleslav. Ten si rovněž ve dvou utkáních poradil s Kladnem a zahraje si s Plzní finále.

V Litoměřicích nastoupil Indoss bez několika opor (Peteřík, Sadílek, Hajžman, Král, Krejčí), ale úvod utkání mu vyšel na jedničku. Brzy vedl 2:0 a náskok uhájil celý první poločas. Vedení mohl zvýšit, jenže dvakrát Myslík s Kučerou ani Kovács s Holým své příležitosti neproměnili.

Festival neproměněných šancí ze strany hostů pokračoval i po přestávce, Kučera trefil jen břevno. A tak přišel trest, domácí třemi góly otočili výsledek. Plzeň ale vyrovnala a vzápětí Kovács mířil do tyče. A znovu byli hosté potrestáni, Litoměřice z protiútoku šly do vedení. Hosté sáhli k power play a dvanáct vteřin před koncem srovnali na 4:4 a vynutili si tak prodloužení dvakrát pět minut.

Drama pokračovalo i v prodloužení. Indoss hrál přesilovku, ale překvapivě inkasoval a na koni byly opět Litoměřice. Plzeň však zabrala a podařilo se jí vyrovnat. A dvě minuty před koncem se trefil Holý a posunul Indoss do finále play off. V něm se Plzeňané střetnou na tři vítězné zápasy s Mladou Boleslaví.

„Utkání jsme měli rozhodnout už v první půli, bohužel jsme trestuhodně nevyužili šance a zápas zbytečně zdramatizovali. Tvrdě hrající soupeř se nás snažil zastrašit, Mižár to odnesl přeraženým nosem, ale my jsme závěr zápasu zvládli a zaslouženě postoupili,“ uvedl trenér Indossu Plzeň Petr Šindelář.

O termínech finálových zápasů se rozhodne během tohoto týdne.

Radobýl Litoměřice – SK Indoss Plzeň 5:6 po prodl. (0:2, 4:4). Branky: Kovács 3, Holý 2, Myslík. Stav série: 0:2. Postupuje Indoss.

Indoss: Chrž – Landrgott, Böhm, Vnuk, Myslík, Kováče, Holý, Kučera, T. Kadlec, Spörl, Mižár.