V brance Viktorie odchytal celé utkání Tvrdoň, jinak v poli se prostřídalo 21 fotbalistů. Po sedmi měsících odehrál utkání Milan Havel, který si loni v červnu na tréninku přetrhl achilovku. Devětadvacetiletý obránce vystřídal v 71. minutě Cadua.

„Dobrá zpráva je, že se Milan po sedmi měsících vrátil. Jeho přítomnost zvýší konkurenci. Jsme rádi, že se po těžkém zranění dal do kupy a pomůže nám na jaře. Během dvaceti minut ukázal, že už se nebojí a že jeho noha drží,“ řekl asistent trenéra Viktorie Plzeň Jan Trousil.

Doubravka protočila dvě jedenáctky.

První poločas vyhrála Viktoria 4:0. Hrálo se téměř celou dobu na jednu branku. Doubravka byla dvakrát blízko vstřelení branky. Jednou zasáhl Tvrdoň, ve druhé případě mířil balon z kopačky hostů nad bránu plzeňské Viktorie.

Gólová radost. Pavel Šulc, Jan Kopic a Pavel Bucha krátce po druhé brance Plzně.  
Viktoria Plzeň zdolala Žižkov. Sýkora nedohrál kvůli zranění kolena

„Týden jsme vyplnili zápasem, což je lepší než trénovat. Kluci si znovu osvojili herní návyky. Máme radost, že si zahráli s chutí a zastříleli si. Vypracovali jsme si šance a z nich dávali góly. Na druhou stranu musím pochválit i Senco, jakým způsobem odehrálo zápas. V první půli mělo dvě vyložené šance,“ prohlásil Trousil.

Pochválil i čtveřici posil (Červ, Valenta, Souaré a Tamm). „Do týmu zapadly charakterově skvěle, na tréninku pracují výborně. Proto jsme si je vybrali,“ uvedl asistent trenéra Miroslava Koubka.

V sobotu proti Žižkovu ani ve středu nehráli Chorý a Jirka. „Erik Jirka začal trénovat, ale má drobné šrámy a v tomto počasí nechceme nic riskovat. Tomáš Chorý měl zranění na konci podzimu, už je v plném tréninku, ale ještě ho nechceme dávat do zápasů. Viky Baier je nemocný a Syky má šrám z utkání proti Žižkovu. Nicméně všichni čtyři s námi odletí na soustředění do Španělska,“ konstatoval Jan Trousil.

Viktoria Plzeň - Senco Doubravka 11:0 (4:0)
Branky: 1. Vydra, 18. Tamm, 30 a 39. Bucha, 59. a 81. Mosquera, 68. Šulc, 71. a 78. Valenta, 87. (pen.) a 89. Kliment.
Viktoria Plzeň: 1. pol.: Tvrdoň – Hejda, Paluska, Dweh – Červ, Kopic, Traore, Souaré, Bucha – Vydra, Tamm. 2. pol.: Tvrdoň – Řezník, Hranáč, Jemelka – Holík, Kalvach, Valenta, Cadu (71. Havel) – Šulc, Mosquera, Kliment.

Pavel Šulc. Viktoria Plzeň - Viktoria Žižkov 2:0, 13. ledna 2024.
I já to můžu v koncovce kolikrát vyřešit líp, kál se Šulc