„S výsledkem jsme spokojení. Prohrávali jsme, museli jsme změnit a když jsme vyrovnali přišla červená karta, takže musíme být spokojení,“ zhodnotil utkání plzeňský kouč Michal Bílek.

Jeho tým se díky remíze 1:1 udržel v tabulce první, o bod před Slavií a pět před Spartou.

„Tomu by před sezonou pravděpodobně nikdo nevěřil,“ připomněl 56letý trenér, že Viktoria po loňském pátém místě rozhodně nevstupovala do soutěže jako favorit a ocenil reprezentanty Staňka s Havlem, že nastoupili, přestože v týdnu nebyl jejich zdravotní stav dobrý.

„Trošku jsem bojoval sám se sebou, necítil jsem se ideálně. Měl jsem takový střet podruhé krátce po sobě,“ vrátil se gólman Jindřich Staněk ke zranění v zápase reprezentace ve Walesu.

Video najdete i v odkazu ZDE>>>

Reagoval také na novinářský dotaz, jestli se mu nezdál výkon jeho týmu v první půli až příliš pasivní. „To říkáte vy, já tomu říkám zodpovědná defenziva," kontroval Michal Bílek a vzápětí svoji odpověď rozvinul. „Slavia je silná v nábězích za obranu, nechtěli jsme jí k tomu dát prostor,“ vysvětloval kouč plzeňské Viktorie.

Teprve vedoucí branka Slavie, kterou dal brzy po přestávce Lingr, donutila jeho tým k větší ofenzivní aktivitě. „Třicet minut jsme hráli velmi dobře, Slavii jsme tlačili,“ připomněl Michal Bílek. Výsledkem byl vyrovnávací gól Chorého, ale po vyloučení Buchy pět minut před koncem už se viktoriáni soustředili spíš na bránění remízy.

To se jim podařilo a i do sobotního zápasu v Olomouci, který má výkop v 16 hodin, půjdou jako lídr ligové tabulky.

„Chceme zůstat na špici co nejdéle. K takovému cíli vedou nejspíš jen samá vítězství. Sparta se v poslední době nakopla a oba pražské týmy teď vyhrávají,“ doplnil Michal Bílek.