Viktoriáni si tehdy poprvé zahráli ve vyřazovací části Evropské ligy, předtím na podzim totiž skončili třetí při svojí premiérové účasti ve skupině Ligy mistrů za evropskými giganty FC Barcelona a AC Milán, ale za sebou nechali běloruský BATE Borisov.

A to jim zaručilo pro jaro účast v Evropské lize a možnost stylově pokřtít zrekonstruovanou Doosan Arenu, na Ligu mistrů do azyly v pražském Edenu. A tak utkání s německým Schalke bylo svátkem pro všechny fanoušky plzeňského fotbalu, hlediště bylo zaplněné do posledního místečka.

Podívejte se na sestřih zápasu ZDE>>>

A bylo se skutečně na co dívat, se Schalke dorazila i španělská ikona Raúl, předtím ikona Realu Madrid. Ale také tehdy ještě vycházející hvězdička Nizozemec Huntelaar nebo na stoperu německý reprezentant Höwedes.

Bylo přesně sedm večer, když se historické utkání rozehrálo. A viktoriáni se slavného soka nezalekli.

FC Viktoria Plzeň - Schalke 04
Plzeň proti Schalke obstála. Se vztyčenou hlavou

Po centru kapitána Horvátha se nádherně na hranici velkého vápna položil do míče mladíček Darida, který tehdy nahradil Jiráčka. A Doosan Arena poprvé vybuchla nadšení, čtvrt hodiny před koncem nadšení trochu zchladil Huntalaar vyrovnávacím gólem. Ale i tak to byl pro všechny nezapomenutelný zážitek.

Jen pro splnění zpravodajské povinnosti doplním, že plzeňská Viktoria odvetu v Gelsenkirchenu prohrál až v prodloužení (1:3), když hrála od 60. minuty bez vyloučeného Bakoše. Těsně před koncem sice Rajtolar vyrovnal, ale v prodloužení přidal další dva góly Huntelaar, autor hattricku.

A jaká, že byla plzeňská sestava?

V brance Marek Čech, momentálně trenér gólmanů v Liberci, před ním plzeňští odchovanci David Limberský a Václav Procházka, dnes již nežijící František Rajtoral a Marián Čišovský, , V záloze už zmíněná dvojice Pavel Horváth s Vladimírem Daridou, před nimi Daniel Kolář a na stranách štírci Milan Petržela a Václav Pilař, na hrotu pak smutný hrdina odvety Marek Bakoš. Střídali Michal Ďuriš, Tomáš Wágner a Tomáš Berger.