Když po zápase vejprnické Slavie z roku 2000/2001 a 1. FC Plzeň z ročníku 1996/1997 mluvil značně pohublý rodák z Mladé Boleslavi (respektive z Bakova nad Jizerou) do mikrofonu, plná tribuna lidí ho přerušila hlasitým a dlouhým potleskem ve stoje.

„Myslel jsem, že mě necháte domluvit,“ neztratil Šámal nic ze svého repertoáru vtípků. I když mu nyní do smíchu moc není a zákeřná nemoc ho vyčerpává.

Fotbalem pro Jirku Šámala, Vejprnice 5. června 2021.Fotbalem pro Jirku Šámala, Vejprnice 5. června 2021.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Fotbalové odpoledne ho ale bavilo i dojalo. Na benefiční utkání přišla spousta lidí, na trávníku bojovala celá plejáda fotbalistů a přátel Jiřího Šámala, který si ve své hráčské kariéře zahrál ligu za Cheb i plzeňskou Viktorii.

„Vejprnice i 1. FC Plzeň, (dnešní Smíchov) jsou kluby, kde jsem zanechal nějakou stopu, a moc pro mě znamenají, takže jsem rád, že se tohle utkání mohlo odehrát a že jsem kluky viděl,“ svěřil se Deníku v průběhu druhého poločasu Jiří Šámal, jenž ale na rozdíl od první benefiční akce, kterou minulý týden viděla domažlická Střelnice, žádnému z týmů nefandil.

„V obou klubech jsem strávil nějaký úsek své aktivní hráčské kariéry. O výsledek tak vůbec nejde. Spíš jsem rád, že jsme schopní se sejít, akci v boji s nepřízní osudu takhle pěkně zorganizovat a podpořit dobrou věc,“ vysvětlil Šámal. 

Celkem se v areálu hemžilo 420 diváků a na podporu Jiřího Šámala se vybralo necelých 50 tisíc korun. Do sbírky pochopitelně přispěl i Deník.

A samotný zápas? Ten skončil smírně 8:8. A to i přesto, že po prvním poločase Vejprnice vedly už 6:1. Jenže ´plichta´ se vlastně tak trochu dala i očekávat. „Kluci, musíme ubrat. To už je moc,“ šířilo se o přestávce v táboře Vejprnických.

Fotbalem pro Jirku Šámala, Vejprnice 5. června 2021.Fotbalem pro Jirku Šámala, Vejprnice 5. června 2021.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Konečnému výsledku jistě napomohl také fakt, že fotbalisté z 1. FC Plzeň, které na lavičce koučoval Jaromír Mysliveček, hráli v posledních patnácti minutách proti Slavii v patnácti až šestnácti lidech, což sudí Marek Kračmer velkoryse přehlížel.

Jiřího Šámala můžete v boji se zrádnou chorobou podpořit i vy, a to zasláním jakékoliv částky na účet 4483504083/0800.