Úvodní zápas letní přípravy mají za sebou také fotbalisté béčka Viktorie Plzeň, kteří se chystají na boje v ČFL. Na hřišti druholigového Ústí nad Labem prohráli nejtěsnějším poměrem 0:1, když jediný gól zápasu vstřelil ve 14. minutě nigerijský fotbalista Ogiomade.

Ale pro mladé fotbalisty Viktorie Plzeň nejsou ani v přípravě výsledky až tak důležité. „Béčko je od toho, aby se hráči adaptovali na dospělý fotbal,“ vysvětloval už dříve pro Deník nový trenér rezervy Josef Parlásek.

Mužstvo převzal po koronavirové pauze od Pavla Fořta, jenž se stal skills koučem ofenzivních hráčů napříč celým klubem. Parláskovým asistentem je Jiří Hrdlička, trenérem gólmanů zůstává Jaroslav Belaň.

Mladí viktoriáni zahájili přípravu už tradičně s výrazně omlazeným kádrem.

Někteří z bývalých hráčů se snaží zaujmout v klubech z vyšších soutěží, ale třeba Kodýdek a Žilák už se vrátili ze zkoušky v Liptovském Mikuláši a jsou zase zpátky v kádru béčka, stejně jako třeba Fišer, jenž hrál na podzim ČFL za Domažlice.

Jinak přišli většinou hráči z dorostu U19, ale také dva mladíci z U17 Tomáš Vach a Pavel Gaszczyk. K dalšímu přípravnému zápasu nastoupí béčko Viktorie Plzeň v sobotu od 10.30 na hřišti druholigového Táborska. A generálku na ČFL odehraje 24. 7. v Zápech.

Ústí n./L. - Viktoria Plzeň B 1:0

Branka: 14. Ogiomade. 
Ústí n. L.: Plachý – Ogiomade, Hudec, Jiránek, Bílek, Alexandr, Písačka, A. Černý, Emmer, Angelozzi, Čičovský. Střídali: Němec – Brak, Wassim, Miskovič, Cantin, Prošek, Strada. 
Viktoria B: Šulc – Šoul (46. Šimek), Vach, Fišer (60. Planeta), Žilák (46. Petržílka) – Gaszczyk (46. Kodýdek), Kolerus (60. Vacek), Sojka (60. Holík) – Vrba (46. Kronus), Krátký (46. Krůta), Jedlička (46. Prokop).

Sváček i Hranáč budou pod Tatrami
Gólman Dominik Sváček i obránce Robin Hranáč uspěli na zkoušce v Tatranu Liptovský Mikuláš. Příští sezonu tak stráví v týmu nováčka nejvyšší slovenské soutěže formou ročního hostování. Sváček, který odchytal sobotní přípravné utkání v Opavě (1:2), se o post jedničky popere s dalším Čechem Matějem Lukschem, jenž pomohl Tatranu k postupu mezi slovenskou elitu.