Pro zkušeného kouče byla zápasová premiéra na lavičce Plzeňanů úspěšná. Jeho Doubravka v sobotu na neutrální půdě v Trnové porazila Horní Břízu 3:0.

Fotbalisté FK Tachov, ilustrační snímek.
Tachov v přípravě přehrál divizní Hvězdu. Trenéra potěšil výkon nových hráčů

„Byl to typický první přípravný zápas. Co se týče hry, tak tam byla k vidění celá řada nepřesností, celkem dost ztrát, fotbalovosti bylo míň," uznal sedmačtyřicetiletý lodivod. „Ale my šli do zápasu z plné zátěže, utkání jsme brali jako dobrý kondiční test, z této stránky zápas splnil účel," liboval si.

Letní příprava: SK SENCO Doubravka (žlutí) - SK Horní Bříza 3:0.Trenér Pavel Vaigl na lavičce Doubravky.Zdroj: Deník/Filip Nekola

Doubravka měla sestavu rozdělenou na dvě party, zahráli si tak všichni, které měl trenér Vaigl k dispozici. „Ale musím pochválit také Horní Břízu, který odevzdala velmi dobrý výkon a nic nám nedala zadarmo," ocenil ostřílený kouč Doubravky přístup a nasazení ex-divizního soupeře.

Další přípravné utkání odehraje SENCO už ve středu 19. července od 18 hodin proti třetiligovým Domažlicím. Pro Pavla Vaigla tak půjde zcela jistě o zápas se speciální příchutí. Hraje se opět na neutrálním hřišti - tentokrát v Postřekově.

FK Robstav vyhrál turnaj v Soběslavi. Nejprve porazil domácí Soběslav (divize), a pak také třetiligového rivala z Písku (2:0).
FOTO: Robstav ovládl turnaj v Soběslavi. Jdeme správným směrem, těší Purkarta