„Utkání s Táborskem byl hodnotil ze dvou úhlů pohledu. Ten první je, že jsme se střetli asi s nejlepším týmem za poslední dobu. Táborsko má velmi kvalitní tým a ukázalo nám, jaký je rozdíl mezi druhou a třetí ligou. Tato konfrontace byla pro nás velmi přínosná, cenná zkušenost," řekl Deníku kouč plzeňské Viktorie.

Fotbalisté rezervního výběru Viktorie Plzeň (na archivním snímku hráči v červeno-modrých dresech) porazili béčko Slovanu Liberec 4:2.
Béčko Viktorie porazilo zálohu Slovan Liberec, hattrickem se blýskl Nováček

„Co se týče samotného zápasu, nevyšel nám úvod, ve kterém byli domácí hodně aktivní, presovali nás, napadali, vytvořili si nápor a brzy se ujali vedení. Poté jsme ovšem hru vyrovnali a dokázali srovnat. Bohužel jsme v závěru poločasu udělali zbytečnou chybu, kterou Táborsko potrestalo a znovu vedlo," ilustroval Parlásek obraz hry v úvodním dějství. Třetí hřebíček do plzeňské rakve zatloukl chvíli po pauze z nařízeného pokutového kopu táborský šutér Dordić. „Byla to ale penalta po našem zbytečném faulu, který nic neřešil. Bylo to ale vyústění našeho špatného vstupu do druhé půle," vysvětloval Parlásek, trenér Viktorie.

Ačkoliv se mladí viktoriáni ve zbývající pasáži zápasu snažili, gól už nedali. Sami naopak inkasovali počtvrté. „Oba týmy pak prostřídaly, šanci dostali jiní hráči, takže už to nebylo takové jako předtím. Celkově se ale hrál zápas ve velkém tempu z obou stranu s tím, že Táborsko bylo v důležitých momentech lepší a ukázalo nám rozdíl mezi druhou a třetí ligou," zopakoval čtyřicetiletý lodivod.

O jedinou branku plzeňského celku se postaral Adam Vrba, v barvách Táborska se střelecky prosadili již zmiňovaný Dordić, a dále Šašinka, Varačka a Kopáček.

VIDEO: Podívejte se na hodnocení trenéra Táborska Romana Nádvorníka

Fotbalisté FK Bohemia Kaznějov (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) úvodní utkání zimní přípravy vyhráli, soupeře ze Žlutic zdolali po přestřelce 5:4.
Vejprnice podlehly týmu z I. A třídy, Kaznějov v divočině přestřílel Žlutice