Ve svých třiadvaceti letech si fotbalista Ivan Bican zahrál v dresu Škody Plzeň dvakrát v Poháru vítězů pohárů proti slavnému Bayernu Mnichov.

Nejdříve parta kolem kapitána Františka Plasse podlehla hvězdnému týmu doma 0:1 a porážkou 1:6 skončila i odveta za dva týdny v Mnichově.

Jediný gól Západočechů tehdy vstřelil právě Ivan Bican.

„Zápas pro nás nezačal dobře, už v první minutě jsme prohrávali," vzpomíná útočník. „Já ale v páté minutě po přihrávce Zieglera vyrovnal," podotýká nyní pětašedesátiletý matador.

Jenže postupové naděje vzaly brzy za své.

V patnácté minutě vstřelil Bayern druhý gól a stejným skóre skončila i první půle.

Ve druhém poločase dali domácí třetí branku, ale Plzeň pak mužstvu nabitému německými reprezentanty dlouho vzdorovala.

„Jenže v závěru se přece jen projevila velké kvalita soupeře. Bayern nám v poslední čtvrthodině zápasu nastřílel ještě tři branky. Z Mnichova jsme si odvezli nářez, ale hrát proti světoznámému klubu, to byl neuvěřitelný zážitek," říká Bican.

Včera se na mnichovský stadion, kde vstřelil před 42 lety gól Seppu Meirovi, vrátil.

Sledoval tu totiž zápas dorostenců obou klubů, který je součástí Youth League.

Domácí dorost Bayernu v něm své vrstevníky z Viktorie porazil 4:0 a v tabulce se posunul na třetí místo. Dorost Viktorie zůstává bez bodu na poslední čtvrté příčce.

„Jsem moc rád, že jsem se mohl po takové době do Mnichova vrátit a oživit si zážitky," rozplýval se obávaný ligový střelec.

Stadion, na němž se pohárový duel v roce 1971 odehrál, ale moc nepoznával.

„Tenkrát tu byly dřevěné tribuny," vrací se ve vzpomínkách o desítky let zpátky.

Večer se bývalý útočník přemístil do Allianz Areny, kde sledoval duel Ligy mistrů mezi Bayernem a Plzní.

„Chtěl bych poděkovat majiteli Viktorie panu Paclíkovi, který mi k nedávným pětašedesátinám věnoval lístek na tohle utkání a zajistil mi i dopravu," dodává Ivan Bican.