Plzeň Fotbalisté Viktorie Plzeň si na nudu stěžovat nemohou. Jejich podzimní fotbalový kvapík napíše další kapitolu. Ve středu skvěle zvládli důležitý boj v Lize mistrů v Minsku s Borisovem a už v nedělije čeká v Gambrinus lize na stadionu u Litavky domácí FK Příbram.

Středočeši jsou v tabulce šestí, v minulém kole vyhráli v Ostravě 2:0. „Příbram je pro mne největší pozitivní překvapení v lize, doufám, že nás v neděli nepřekvapí nepříjemně,“ uvedl trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Příbramští se na podzim prezentují zcela odlišným způsobem hry než v předchozích sezonách, mnohem více teď sázejí na útok.„Po změně trenéra hrají ofenzivní fotbal a na rozdíl od minulé sezony se jim prakticky se stejným kádrem daří střílet branky. Čeká nás hodně nepříjemný soupeř,“ tuší trenér Viktorie Pavel Vrba.

Plzeňský kouč může vybírat sestavu z kompletního kádru, do kterého se oproti středečnímu duelu v Minsku vrací i Marián Čišovský. Složení stoperské dvojice bude možná jediným oříškem, který musí trenér Vrba při sestavení základní jedenáctky rozlousknout. „Ševinského výkon proti Borisovu byl bezchybný, na druhé straně Čišovský je silnější v rozehrávce. Uvidíme, kdo z nich dostane přednost v utkání proti Příbrami. Máme na to ještě dva dny,“ prohlásil v pátek kouč Viktorie.

O tom, kdo je v utkání favoritem, nepochybuje příbramský trenér David Vavruška. „Je to zcela jednoznačně Plzeň. My ale budeme chtít hrát stejně jako celý podzim s hlavou nahoře. Doufám, že se i my dostaneme k útočným manévrům. Pro mě ale v tomto utkání bude nejdůležitější, aby zápas pobavil diváky,“ přeje si příbramský trenér David Vavruška, který bude hodně spoléhat na šestigólového střelce Wágnera.

Pikantní příchuť má zápas pro plzeňského obránce Rajtorala, který v Příbrami fotbalově vyrůstal a naskočil v jejím dresu i do nejvyšší soutěže. „Pro mne jsou zápasy s Příbramí vždycky zajímavé, rád na působení u Litavky vzpomínám. Vybavuji si, že v posledním ligovém utkání v Příbrami jsem trefil břevno, tak teď to snad bude lepší,“ přeje si František Rajtoral.