„Kádr tohoto mužstva se za celých deset let nijak výrazně nezměnil, jen několik hráčů hostujících z Vejprnic a Nýřan jsme získali do našeho oddílu," říká trenér Rais.

V minulé sezoně s ním jednoznačně ovládl okresní přebor a v té současné vedou po podzimu jeho svěřenci tabulku krajské soutěže skupiny C s šestibodovým náskokem před Stodem.

Trenér Luděk Rais má za sebou i dlouhou aktivní kariéru. Deset let hrál v mládežnických týmech Škody Plzeň, poté za Slovan Plzeň, během vojenské základní služby za VTJ Brezno. Poté tři roky působil v Německu a poslední dva roky aktivní kariéry v TJ Tlučná, kde rok působil v B týmu jako hrající trenér. Momentálně je držitelem trenérské licence C a rád by si v nejbližší době tuto kvalifikaci zvýšil.

„Náš cíl před loňskou sezonou byl jasný a ten jsme dokázali naplnit a vybojovali postup do krajské soutěže. V té se nám zatím daří nad očekávání a po první polovině sezony jsme na prvním místě tabulky bez ztráty bodu," rekapituluje úspěšné období kouč dorostu Tlučné.

Zimní příprava dorosteneckého týmu je v plném proudu. Momentálně trénují třikrát týdně, za sebou už mají i třídenní soustředění v železné Rudě, kde nabírali především fyzickou kondici. Od
9. února je ještě čeká šestidenní soustředění ve sportovním areálu Sporthotelu Hostivice u Prahy.

„Zde budeme mít výborné podmínky pro třífázový trénink venku i v hale a potřebné podmínky pro regeneraci hráčů," libuje si trenér Rais.

„V tréninku se chceme zaměřit na všechny činnosti. S tréninkem brankářů nám pomáhá náš odchovanec Daniel Adamovič, který prošel dorosteneckým i juniorským týmem Viktorie Plzeň a momentálně chytá v Německu. Vylepšit chceme obrannou činnost, přechodovou fázi, presink a hlavně proměňování šancí – tam musíme zapracovat nejvíce. Hoši se pořád fotbal učí, zimní přípravu berou zodpovědně, mají do trénování chuť, a to je dobře."

Plán do druhé poloviny soutěže je pro dorostence Tlučné zcela jasný.

„Chceme vyhrát krajskou soutěž a postoupit do krajského přeboru Plzeňského kraje. Mužstvo na to má, a když bude zodpovědně a s pokorou přistupovat ke každému soupeři a budou se nám vyhýbat zranění, měli bychom tento cíl splnit," věří tlučenský kouč.

Ozdobou fotbalového oddílu TJ Tlučná není jen mužstvo dorostu.

„Myslím si, že mládežnický fotbal v Tlučné od přípravky až po dorost jde dobrou cestou, a to díky řadě obětavých trenérů. Na výchově mladých fotbalistů se podílí trenéři Jaroslav Končel, Jaroslav Řáha, Jan Psutka, Bohumil Kouřil, Pavel Kouřil a Roman Šedivý. U dorostu se mnou spolupracují Josef Hágr, Milan Baum, David Cody a Vladimír Štěpán," vypočítává Luděk Rais.

„Chtěl bych poděkovat za podporu rodičům hráčů a dále vedení obce starostovi Stanislavu Wolfovi a místostarostovi Václavu Vítkovi, a v neposlední řadě předsedovi TJ Tlučná Zdeňku Foldovi," dodává.

Před jarní částí soutěže je trenér Luděk Rais optimistou.

„V první polovině soutěže byla na mistrovských utkáních hojná účast fanoušků. Věřím, že tomu tak bude i na jaře. My se budeme snažit hrát tak, abychom co nejlépe reprezentovali obec Tlučná a měli všichni radost z pěkného fotbalu," přeje si trenér Rais.