Na vlastní oči tam uvidí odvetné utkání fotbalistů Viktorie Plzeň s Besiktasem v Evropské lize, kam se Západočeši probojovali po dlouhých devětatřiceti letech.

Na stadionu Besiktasu je čeká pekelná atmosféra. Dobře to ví i jeden z účastníků výpravy Roman Bakala ze sdružení Pfans Plzeňáci sobě.

„Už jsme navštívili i největší stadiony v Evropě, ale to, co nás čeká v Istanbulu, to ještě nikdo z nás nezažil. Turečtí fanoušci nám poslali krátké video, abychom věděli, co nás v Istanbulu čeká. A mohu vám říci, že to bude opravdu peklo. A pro nás všechny nezapomenutelný zážitek,“ tuší Roman Bakala, který cestuje do Istanbulu i se svým bratrem Davidem.

Oba byli členy čtyřicetičlenné výpravy příznivců Viktorie, kteří se v únoru vydali do Španělska, kde měli soustředění fotbalisté Plzně. Tehdy nacestovali během osmi dnů v autobusu přes šest tisíc kilometrů. „Byl to dobrý trénink, takže ty čtyři tisíce kilometrů do Istanbulu a zpět zvládneme také. Když to tak počítám, zaokrouhlím letos cestování za fotbalem na deset tisíc kilometrů,“ připomíná skalní fanoušek.

Příjezd do Istanbulu je plánovaný na středu po obědě. „Musíme udělat povinnou přestávku v Bulharsku a potom se už přesuneme do Turecka,“ popisuje plán cesty.

V Istanbulu si chtějí fanoušci Viktorie udělat čas na prohlídku města. „Chceme se vydat do Bosporské úžiny, navštívíme Modrou mešitu a podíváme se určitě i na Velký bazar,“ naznačuje program.

Ve čtvrtek večer budou ve vroucím kotli stadionu Besiktasu povzbuzovat hráče Viktorie v odvetě proti domácímu týmu. „Nebudou to mít proti silnému soupeři lehké, ale věříme, že postoupíme. Doufáme jen, že to nebude v nastaveném čase gólem z vymyšlené penalty. To bychom se už asi ze stadionu nedostali,“ neztrácí humor Bakala.