Pro tachovský klub to byla kromě sportovního zážitku také další velká organizační a společenská příležitost. Po nedávných reprezentačních zápasech v rámci mezinárodních mládežnických turnajů, kdy diváci v Tachově viděli chlapecké a dívčí reprezentace Česka, Japonska, Skotska, Španělska a dalších zemí, lze zápas Tachova se Zlínem bez nadsázky považovat za fotbalovou událost podzimu.

„Myslím, že když jsme tady loni v poháru hostili Viktorku Plzeň a letos několik utkání mládežnických reprezentačních týmů, tak jsme nabrali zkušenosti a dnešní pohárové utkání jsme zvládli úplně bez problémů," uvedl k tomu sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži.

Loňský divácký rekord, kdy na pohárové klání Tachova s Viktorií Plzeň přišlo dva a půl tisíce diváků, ale pokořen nebyl. Středeční podvečerní zápas sledovalo 700 lidí. „Na rovinu řeknu, že jsem čekal více diváků. Chápu, že počasí nebylo ideální, ale i tak jsem jich čekal víc," dodal Móži.

Diváci procházeli při vstupu na stadion novými sčítacími turnikety. To je tachovská novinka. „Poprvé jsme si turnikety vyzkoušeli v sobotu při zápase třetí ligy s Převýšovem. Budeme tak mít přehled, kolik lidí zápas sleduje, protože turnikety procházejí nejen platící diváci, ale také děti, které vstupné neplatí," vysvětlil člen vedení FK Tachov Jaroslav Klíma.

I když Tachov prohrál, sklidili domácí hráči potlesk. Minimálně jeden gól si nejen podle sportovního ředitele klubu zasloužili. „Měli jsme tři velké šance i tyč, ale z hlediska hry nemám tachovským hráčům co vytknout, mohli odejít z hřiště se ctí. Jen si přeju, ať chodí více lidí, ať nás přijdou diváci podpořit v dalších zápasech," uvedl Móži.

Poklonu vysekl domácím fotbalistům také trenér Zlína Bohumil Pánik: „Soupeř vyhrál v sobotu zápas ve své soutěži, ten jsme viděli a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Tachovské mužstvo má zkušené hráče, umí hrát a nesměli jsme je podcenit. V úvodních minutách nám dvakrát zahrozili, pak jsme sice zápas dostali pod kontrolu, ale byly momenty, kdy domácí zahrozili a určitě si vypracovali několik situací, z nichž mohli dát góly," řekl Deníku.

Spokojeni byli i domácí fotbalisté. „Přišli jsme si to užít, ale měli jsme i nějaké brankové příležitosti. Bohužel, Franta Dvořák dal jen tyčku, což je škoda. Ale hlavně jsme si šli zahrát fotbal, nechat na hřišti srdíčko, což se povedlo a myslím, že ze zápasu můžeme odejít se vztyčenou hlavou," uvedl kapitán domácích Jan Matas.

Další informace k zápasu na sportovních stránkách čtvrtečního tištěného Tachovského deníku.