A do hry o nejvyšší příčky chtějí promluvit také Liberec, Mladá Boleslav či Jablonec.

Liga nabírá na zajímavosti a dramatičnosti.

A začíná bavit diváky, kterých chodí čím dál více.

Chcete důkazy?

V Teplicích přilákal start Viktorie Plzeň, úřadujícího šampiona a účastníka Ligy, více než šestnáct tisíc diváků. To v Teplicích už dlouho nepamatují.

Ano, byl to souboj třetího celku tabulky s druhým, fotbalu nahrálo i na konci října nezvykle teplé počasí.

Kdo ale přišel v neděli na teplická Stínadla, určitě nelitoval.

Zaplněný stadion viděl nadprůměrný zápas ve strhujícím tempu plný dramatických okamžiků i oku lahodících akcí.

A k tomu skvělá atmosféra.

Smutnější po prohře 0:1 byli fanoušci hostů, kteří byli svědky první ligové podzimní porážky svého týmu. Ale i oni se fotbalem bavili.

„Atmosféra byla fantastická, to je pak radost před takovou návštěvou hrát," uvedl po utkání český reprezentant v barvách Viktorie, obránce David Limberský.

„Škoda pro Teplice, že to je jednou za deset let. Ale teď hrají výborně a já věřím, že tam budou chodit diváci v hojném počtu i nadále," dodal zadák Viktorie.

Nadšený z prostředí, které dokázali domácí fanoušci společně se skalními příznivci Plzně vytvořit, byl nadšený i domácí kouč Zdeněk Ščasný.

„Byla to nádherná návštěva a fanouškům za ni patří velký dík. Plzeň je určitě hodně nalákala, ale věřím, že i naše poslední výkony. Bylo vidět, že lidé jsou natěšení na fotbal," prohlásil teplický kouč.

Devět tisíc diváků, devadesát procent kapacity stadionu, přišlo v Liberci domácí Slovan s vedoucí Spartou. I tady viděli fanoušci nadprůměrný a dramatický fotbal.

Ano. Když bude česká liga nabízet více takových zápasů, fotbaloví příznivci na ně rádi přijdou.

I v příštím kole se mají fanoušci na co těšit. Třetí Viktoria Plzeň přivítá už v pátek sedmý Jablonec, první Sparta pak v sobotu druhé Teplice.

Že by se v Gambrinus lize blýskalo na lepší časy?