„Do konce března je máme na výpůjčku, poté se rozhodneme, jestli je zakoupíme,“ uvedl generální manažer klubu Zdeněk Kořínek.

„Myslím, že při počtu fotbalistů, které máme v mládežnických i dospělých týmech, je dobré takového přístroje mít,“ naznačuje Kořínek, který ale upozorňuje na fakt, že zakoupení defibrilátorů je finančně náročná záležitost.

Jeden z přístrojů je v současné době k dispozici ve Štruncových sadech, druhý pro mládežnické celky v areálu v Luční ulici.

Masér A-týmu Miroslav Šimeček už prošel zdravotnickým školením. Obsluha defibrilátoru podle něj není složitá. „Je to opravdu jednoduché. A při vzrůstajícím počtu zpráv o fotbalistech, které postihne srdeční zástava přímo na hřišti, jsem moc rád, že můžeme být připraveni kvalifikovaně zasáhnout během pár vteřin,“ říká Miroslav Šimeček.

Šimečka se množící se zprávy o fotbalistech se srdeční zástavou hodně dotýkají. „Když se o tom dočtu v novinách nebo vidím v televizi další takové případy, nedokážu to jen tak přejít. Je mi těch kluků líto,“ svěřuje se masér.

“Protože vím, že takové kritické situace přicházejí naprosto nečekaně a je těžké jim úplně předejít. Jsem moc rád, že u nás ve Viktorce jsme připraveni odborně pomoci,“ říká masér prvoligové Viktorie Plzeň.