A co pro svoje svěřence přichystal na úvod pobytu v Rakousku slovenský kouč Adrian Guľa?

„Klasický předzápasový trénink s udržením intenzity. Ale trochu nižší objem, protože za sebou máme pětihodinovou cestu,“ popisoval trenér Viktorie po dopoledním tréninku.

Odpoledne byl na programu nácvik standardních situací. Dnes čekají na viktoriány v Rakousku první dvě herní prověrky. Od 11.00 nastoupí proti Swarovski Tirol a od 17.00 proti SC Rheinthal Altach. Obě utkání proběhnou za zavřenými dveřmi.

„Chceme, aby kluci měli i zápasovou zátěž a většina z nich odehrála 90 minut,“ vysvětloval trenér Guľa volbu dvou zápasů během dne.

„Je důležité, aby kluci zapracovali i na fyzické stránce zápasové zátěže. To vám dá z tohoto pohledu nejvíce. Vytěžíme téměř celý tým, chceme být v obou zápasech silní,“ pokračoval Guľa.

Jeho slova potvrdil i kapitán Jakub Brabec. „Na zápasy se těšíme, prakticky každý si zahraje 90 minut,“ vyhlíží úvodní zápasy.

S podmínkami, které mají viktoriáni ve Walchsee, je trenér Adrian Guľa maximálně spokojený.

„Přesně se to ztotožňuje s ambicemi klubu, nádherné podmínky, abychom mohli odvádět maximum práce,“ uvedl slovenský kouč.

„Klukům to tady zatím vyhovuje, plocha je dobrá, počasí také, takže pobyt v Rakousku plní účel a já věřím, že to bude vidět i v zápasech,“ doplnil trenér.

Už dříve naznačil, že právě na herním kempu se bude rozhodovat o pozicích jednotlivých hráčů v týmu pro nadcházející sezonu.

„Teprve na základě soustředění v Rakousku dojde ke zužování kádru,“ zopakoval kouč Adrian Guľa.