Mužstvo sice po loňské sezoně opustily některé opory (Michal Káník, Jan Zapoměl i hostující Kamil Bárta), přesto se mužstvu vedenému trenérem Ladislavem Grenem v přípravných zápasech dařilo.

„Rovněž začátek mistrovských bojů vypadal slibně, po třech kolech jsme byli se ziskem pěti bodů na osmém místě,“ vzpomíná křimický kouč. Jenže pak přišla výsledková krize, která trvala až do konce podzimní části soutěže, Křimice si již připsaly pouze jediný bod. „Nevyšlo nám pár zápasů a pak se to s námi už vezlo. Bohužel se nám přes veškerou snahu nepovedlo sérii porážek zlomit.“

Křimičtí však neskládají zbraně a přípravu ne jarní boje zahájili již 11. ledna. „Trénujeme dvakrát týdně, hrajeme zimní turnaj v Doubravce. Tam jsme zatím porazili Zbůch 2:1, remizoval s Rapidem 3:3 a prohráli s dalším účastníkem krajského přeboru SK ZČE Plzeň 3:5. Výsledky z přípravných zápasů však nejsou rozhodující,“ ví trenér Gren. Ten v závěru minulého týdne absolvoval s týmem čtyřdenní soustředění v Sušici.

Do jarních odvet nastoupí Křimičtí oslabeni o útočníka Klementa, který odešel do Německa. Příchod posil přesto v Křimicích neplánují, a to ze dvou důvodů. „Ten první jsou peníze, tím druhým je fakt, že máme v týmu řadu vlastních mladých hráčů, na kterých chceme do budoucna stavět. Sice jim zatím chybí zkušenosti, ale na druhou stranu jsou perspektivní a hlavně jim nechybí chuť na sobě poctivě pracovat,“ vidí i klady na současné situaci trenér Ladislav Gren.

Přesto ví, že zachránit tým od sestupu z I. A třídy bude velmi obtížné. „Na mužstva před námi máme poměrně velký odstup, bude hodně záležet na začátku. Jestli se dokážeme rychle dostat do kontaktu s týmy před námi, budeme mít ještě šanci se zachránit,“ věří křimický kouč.