Trenér Pavel Vrba má k dispozici čtyřiadvacetičlenný kádr, z toho čtyři brankáře. Z týmu odešli útočník Mlika do Sokolova a stoper Bauer, který dal přednost studiu na vysoké škole a fotbal bude hrát jen na výkonostní úrovni.

Na tréninku chyběl i stoper Bystroň. „Má čtyřicítky horečky a bere antibiotika, ale příští týden už snad bude moci začít s přípravou,“ uvedl trenér Viktorie Pavel Vrba.

Do přípravy se naopak posunuli Darida z juniorky a Vaněček z ligového dorostu. V Luční včera trénoval i gólman Houdek (návrat z hostování z Čáslavi) a Halama (návrat z hostování v Bohemians). „Halama s námi zatím trénuje, ale měl by odejít na hostování do jiného klubu,“ upřesnil Vrba.

Není vyloučeno, že kádr opustí i další hráči. „V zahraničí je zájem o Lecjakse a Petrželu, ovšem jejich případný odchod závisí na dalších jednáních,“ potvrdil kouč Plzně.

V případě Petržely se hovoří o zájmu z ruské ligy, o reprezentanta týmu ČR do 21 let Lecjakse se v minulosti zajímala Sampdoria Janov.

Hráče v pondělí neminulo tradiční převažování, z kterého vzešli tři hříšníci. „Nějaké kilo navíc nabrali Limberský a Ševinský, mírně přeibarl i Ticháček. Horváth šel ráno na kondiční testy a vážit se bude až druhý den. Ale jak jsem ho tak pozoroval, tak z něj asi bude čtvrtý hříšník. Každý z nich zaplatí pokutu do hráčské kasy,“ zdůraznil trenér.

V sobotu čeká Viktorii první zápas Tipsport ligy doma s Příbramí a v pondělí zahájí týdenní kondiční soustředění ve Zruči.

Darida sebral odvahu a Horváthovi tykal

Když šel Vladimír Darida v pondělí na první trénink s A mužstvem Viktorie Plzeň, nevěděl, jestli o patnáct let staršího Pavla Horvátha pozdraví Dobrý den nebo Ahoj.

„Byl jsem hodně nervózní, ale nakonec jsem sebral odvahu a začal mu tykat,“ přiznal se devatenáctiletý fotbalista, kterého trenér Pavel Vrba povolal z juniorky do přípravy A týmu.

Postavou nevelký, ale technicky velmi dobře vybavaný záložník nechce v zimě s ligovým mužstvem jen sbírat zkušenosti. „Mým cílem je prodrat se do kádru. Sním o tom zahrát si jednou anglickou ligu, ale nejdříve se musím prosadit v té české,“ prozrazuje smělé plány Vladimír Darida, který získal s Viktorií titul dorosteneckého mistra republiky a vloni na podzim půl sezony hrál v třetiligové juniorce.

„Ligový fotbal je daleko rychlejší, tvrdší. Čeká mě ještě spousta práce,“ svěřil se Darida se svými pocity po prvním tréninku.