Sotva stačily fotbalistky Viktorie Plzeň vstřebat obrovský úspěch, čtvrté místo v tabulce nejvyšší soutěže, už se chystají pomalu na další sezonu. V té by si chtěly postavení mezi českou ženskou fotbalovu elitou udržet.

„Druhý rok po úspěchu bývá většinou velmi náročný. Udržet získanou pozici je vždycky těžké. Ale my uděláme všechno proto, abychom na ligovém výsluní zůstali,“ slibuje kouč Viktorie Josef Dobrý, který se stal i trenérem české reprezentace do 19 let.

Během uplynulé sezony se kádr prvoligového týmu stabilizoval, o čemž svědčí i účast hráček v ligových zápasech. „Sedm hráček základní sestavy odehrálo na jaře všech jedenáct zápasů a dvě fotbalistky nastoupily v deseti utkáních,“ zdůrazňuje kouč.

Lize vládla suverénně pražská Sparta, která ztratila pouhé čtyři body. A obě v remízových utkáních s Viktorií Plzeň. „Těchto skalpů si velmi vážíme, stejně jako vítězství v Praze nad druhým celkem ligy Slavií,“ říká Dobrý.

Z paměti by naopak nejraději vymazal podzimní remízu s Holešovem a na jaře porážku v Teplicích. Ta Plzeňanky nakonec připravila o možnost bojovat o medailové pozice. Viktoria musela v posledním kole bojovat o čtvrté místo, které jí zaručovala jen výhra v Hlučíně.

„Děvčata zápas proti ambicióznímu soupeři zvládla. Prohrávala sice 0:1, ale velkou bojovností zápas otočila ve svůj prospěch. Po výhře 3:1 jsme získali čtvrté místo za pražskými ´S´ a třetím Slováckem,“ vrací se k úspěšné sezoně Viktorie trenér Dobrý.

Příravu na novu sezonu by měly fotbalistky Viktorie začít úvodní schůzkou 2. července. „Bohužel stále ještě nevíme, kde se budeme připravovat. Na Rapidu, kde jsme dlouhá léta trénovali a hráli, nám končí smlouva,“ konstatuje Dobrý.

Manažer ženského fotbalu Viktorie Plzeň František Hanžl vstoupil do jednání s klubem Vodní stavby Plzeň. „Rádi bychom tady působili, ale jednání ještě nejsou u konce,“ říká František Hanžl. „V Zátiší by našly azyl ale jen prvoligové áčko, druholigové béčko a juniorka. Žačkám bychom museli hledat jiné působiště,“ upřesňuje manažer.

Kondici budou ligové fotbalistky pilovat při pětidenním soustředění od 30. července v Plánici u Klatov a hned po něm odcestují na tradiční turnaj v Lázních Bělohrad.

Do nového ročníku první ligy vstoupí Plzeňanky 17. srpna na hřišti třetího celku uplynulé sezony 1. FC Slovácko.

V kádru dojde k některým změnám. Trenér Dobrý nebude moci na podzim počítat se službami záložnice Majíčkové. „Odjíždí studovat na čtyři měsíce do Kanady. Z pracovních důvodů nám zřejmě bude chybět i Malátová,“ vysvětluje kouč přičiny absence dvou hráček základní sestavy.

S A týmem se naopak bude připravovat trojice mladých hráček, reprezentantek týmu ČR do 17 let – Mikysková, Malinová a Beštová.V jednání je i příchod dalších posil.

„Zájem máme o brankářku Sparty Roubíčkovu, v jednání je příchod dalších tří hráček – dvou bývalých slovenských reprezentantek do 19 let z Košic a jedné hráčky z Velkého Krtíše. Jména zatím prozrazovat nechci, o jejich příchodu intenzivně jednáme,“ uvedl manažer Viktorie František Hanžl.