„Začali jsme sedmého ledna, trénujeme třikrát v týdnu. Až po třech týdnech se dostaneme k sehrání přátelských zápasů,“ plánuje trenér viktoriánek Josef Dobrý.

Asistentem trenéra Dobrého je Luděk Šilhánek, druholigové béčko vede Karel Fajfrlík s asistentem Zdeňkem Přibáněm. Ligovou juniorku vede František Hanžl, který je současně i manažerem ženského fotbalu Viktorie Plzeň.

O příštím víkendu si jeho svěřenkyně zpestří přípravu dvoudenním halovým turnajem v Mnichově. „To mají holky jako odměnu za minulou úspěšnou sezonu. Utkáme se tam s kvalitními soupeři, jako je výběr Bavorska do 20 let nebo Bayern Mnichov,“ pokračuje kouč. „Doufám, že je to namotivuje k tomu, aby se popraly se zimní přípravou a chtěly dosáhnout dalších úspěchů,“ věří Dobrý.

První tři týdny se budou plzeňské fotbalistky věnovat hlavně rychlostní vytrvalosti. „Potřebujeme nabrat kondici, musíme něco naběhat,“ podotýká trenér v minulé sezoně čtvrtého celku.

Přátelské zápasy před březnovým startem dalších bojů jsou zatím v jednání. „Pro ženskou kopanou se soupeři na přípravné zápasy shánějí těžko. Budeme hrát s Karlovými Vary, snad s Rakovníkem, jednáme s Trstěnicemi. Ještě chceme sehnat nějaký ligový celek a před startem ligy je domluvená pražská Slavia,“ vypočítává Dobrý soupeře pro přípravu.

Na docházku si po prvních trénincích zatím nestěžuje. „Pravidelně chodí přes dvacet lidí, to je slušné,“ chválí kouč fotbalistky.

Kádr Viktorie se přes zimu v podstatě nezmění, jedinou pozitivní změnou je návrat Majíčkové. „Jednali jsme s pražskými kluby, jestli by nám nepustily někoho na hostování, ale tam se ještě uvidí,“ pokračuje.

Po loňské sezoně, kdy viktoriánky do poslední chvíle bojovaly o medaili, na ně letos čekají jiné starosti. „Šesté místo je sice dobré, ale bodově nejsme daleko od sestupových pozic,“ varuje kouč Dobrý.

Letos totiž z dvanáctičlenné soutěže sestupují hned čtyři celky. „Liga se zužuje kvůli jejímu zkvalitnění. Vždyť například poslední Ivančice nemají ani bod, dokonce nevstřelily branku,“ zdůvodňuje trenér reprezentace do devatenácti let zeštíhlení nejvyšší soutěže.

„Na jaře musíme zabrat, není to loňská sezona, budeme bojovat o něco jiného. Ale věřím, že se z toho dostaneme,“ uzavírá trenér Dobrý.