První sraz se koná v neobvyklém termínu kvůli mistrovství světa, které hostí Austrálie a Nový Zéland od 20. července do 20. srpna. „Většina hráček má za sebou teprve první týden trénování, takže ještě nebudou rozehrané. Neočekávám proto, že budou ve stoprocentní formě,“ řekl kouč, jenž kvůli zranění postrádá opory Petru Bertholdovou a Lucii Martínkovou, chybí také Tereza Szewieczková či Eva Bartoňová. Naopak zpět je uzdravená Kateřina Svitková.

Česká reprezentace se v úterý přesunula vlakem z Prahy do Ostravy, kde je ubytovaná. Zápas proti Slovensku začne na Městském stadionu v Opavě v pátek 14. července v 18.30 hodin, duel se Severním Irskem má v úterý 18. července výkop o hodinu později.

Brankářka Paris SG a české fotbalové reprezentace Barbora Votíková se vrátila do národního týmu po zranění.
Demonstrace v Paříži? Byla to apokalypsa, říká fotbalová brankářka Votíková

„Utkání se Slovenskem bude mít nádech rivality. Hodně Slovenek působí v české lize, jsme si blízko a hrajeme s nimi pravidelně. Mají zajímavý tým. Severní Irsko se loni poprvé v historii kvalifikovalo na mistrovství Evropy, kde nasbíralo cenné zkušenosti ze zápasů s velkými soupeři, takže pro nás bude střetnutí výzvou,“ představil Rada první protivníky nové sezony.

Ligu národů odstartuje česká reprezentace 22. září ve Slovinsku, dalšími soupeřkami jsou v lize B a skupině B4 Bělorusko a Bosna a Hercegovina. „Chceme postoupit do ligy A, vytvořili bychom si tím lepší pozici pro los evropské kvalifikace. Nejsilnějším soupeřem ve skupině bude Slovinsko, komplikací je Bělorusko. Hledá zemi, kde bude své domácí zápasy hrát,“ prozradil Rada.

Barbora Votíková na srazu fotbalové reprezentace žen.
Česká brankářka Votíková si zvyká v Paříži, s Messim se ještě nepotkala