Viktoria vzdorovala na perfektně připraveném trávníku vysokému favoritovi do 12. minuty, kdy otevřela skóre reprezentantka Kožárová. Když pak ve 37. minutě přidala druhý gól Divišová, vypadalo to na jasnou záležitost čtvrtfinalisty Ligy mistrů.
Jenže hráčky Viktorie byly nebezpečné z brejků - jeden z nich zastavila obrana Slavie jen za cenu faulu a z nařízené penalty snížila dvě minuty před přestávkou Tauberová.

Pak ale defenziva Plzně po zbytečné chybě nabídla třetí gól Slavii a ta vedla opět o dvě branky.

Bojovné hráčky Viktorie se však nevzdávaly a vysokého favorita zlobily – sprintující Plháková byla dříve u míče než vybíhající reprezentační gólmanka Votíková, střelou ze třiceti metrů ji přehodila a poslala balon do sítě – 2:3.
„Vstřelit Slavii dva góly a prohrávat v poločase jen o jednu branku, to bylo jako z říše snů,“ chválil obětavě hráčky Viktorie trenér Západočešek Sálem Hebbouse.

Do druhého poločasu ale vstoupily domácí děvčata nešťastně - po nedorozumění v plzeňské obraně šla Slavia lacino opět do dvougólového vedení gólem reprezentantky a bývalé hráčky Viktorie Svitkové.

Slavia byla na koni, vynutila si velký tlak, kterému Viktoria odolávala s vypětím všech sil.

Převahu Pražanky vyjádřily převahu dalšími třemi góly – nejprve se trefila střídající Simona Necidová, sestra útočníka Slavie, a poté dvěma góly zkompletovala hattrick Kateřina Svitková.

„Ve druhém poločase už nám postupně docházely síly, projevil se mnohem větší počet tréninkových hodin Slavie, která má oproti nám úplně jiné podmínky. Děvčata musím i přes porážku pochválit, utkání neodflákly a dřely do poslední chvíle. Bohužel nás srážely individuální chyby, které kvalitní soupeř dokázal potrestat. Nebýt toho, dosáhli jsme lepšího výsledku,“ dodal trenér Viktorie Sálem Hebousse.

Viktoria Plzeň – Slavia Praha 2:7 (2:3).

Branky: 43. Tauberová z PK, 45. Plháková – 12. a 44. Kožárová, 37. Divišová, 48., 72. a 78. Svitková, 68. Necidová. Rozhodčí: Šálková - Štychová. Špindlerová. Diváci: 120.
Viktoria: Vaníčková (79. Holíková) – Karasová, Pacandová (66. Švábová), Tauberová, Ondrášková, Knödlová, Markelová, Mrázová, Mikešová (85. Nesvedová), Mášová, Plháková (56. Polcarová). Trenér: Sálem Hebousse.

Slavia: Votíková – Sedláčková, Princová, Bartoňová, Pěničková (68. Necidová), Chlastáková (76. Skálová), Dědinová (76. Juračková), Divišová (63. Veselá), Bartovičová, Svitková, Kožárová (71. Jarchovská). Trenér: Pavel Medynský.