Začátek vyšel Viktorii na jedničku. Ve čtvrté minutě napřáhla ke střele z pětadvaceti metrů Bohmannová a otevřela skóre.

Tlak Viktorie ale trval jen deset minut, potom převzaly iniciativu Severočešky a ve 14. minutě vyrovnaly. Hostující hráčky měly ještě do přestávky další dvě brankové příležitosti, ale skóre se naštěstí pro Viktorii nezměnilo.

Trenér Plzně Josef Dobrý se v poločase odhodlal k razantnímu kroku a vystřídal hned tři hráčky. Plzeňanky se postupně zlepšovaly a v 73. minutě se dočkaly. Mikysková prošla přes dvě obránkyně Teplic, přihrála před branku a dobíhající Nehodová poslala zblízka míč do sítě.

„Nebylo pro nás snadné po tak dlouhé přestávce v rozehrané soutěži zvládnout ligový zápas. Po herní stránce to nebyl bůhvíjaký výkon, ale díky bojovnosti jsme nakonec dokázali vyhrát. Bylo to vydřené vítězství,“ komentoval utkání trenér Viktorie Josef Dobrý.

V neděli zajíždějí Plzeňanky do Ostravy, kde se střetnou od 12.30 hodin s nováčkem první ligy, domácím Baníkem.

FC Viktoria Plzeň – FK Teplice 2:1 (1:1). Branky Plzně: 4. Bohmannová, 73. Nehodová.

Viktoria: V. Ranglová – Bohmannová, Černá, Hanžlová – Podroužková, Jungová (46. Ondrášková), Nehodová (84. Žaludová), L. Ranglová (46. Vachlová) – Myslíková, Markelová (46. Májičková), Mikysková.

Ostatní výsledky: Brno – Pardubice 1:1, Hradec Králové – Ostrava 1:3, Slovácko – Sparta 0:2. Pořadí: 1. Sparta 12, 2. Slovácko 12, 3. Slavia 9, 4. Hradec Králové 9, 5. Viktoria Plzeň 6, 6. Ostrava 6, 7. Brno 4, 8. Pardubice 1, 9. Teplice 0.