Plzeňanky se dvou jarních porážkách ocitly v těsné blízkosti sestupové příčky a proti Teplicích neměly jinou volbu než vítězství. S velkým tlakem se vyrovnaly a pátý celek tabulky doma po výborném výkonu doslova rozstřílely.

Začátek sice patřil favorizovaným Severočeskám, které promarnily gólovou šanci. Potom se ale domácí tým zvedl a začal diktovat tempo hry.
Viktoria, která nastoupila s řadou hráček z juniorky, útočila účinně po stranách hřiště a z centrů těžily oba útočné hroty, Markelová a Marková.
Plzeň získala do poločasu dvoubrankový náskok, obě branky po ukázkových akcích jako vystřižených z fotbalové učebnice. Ve 13. minutě unikla po pravé straně Mikysková a její přesný centr poslala do sítě nezadržitelně prudkou hlavičkou Markelová.

Po necelé půlhodině hry se situace opakovala, tentokrát centrovala z levé strany Šuhajdová a Marková rovněž hlavou trefila břevno a od něj se míč odrazil do sítě.
Převaha Viktorie pokračovala i po přestávce a domácí hráčky ji vyjádřily dalšími dvěma góly. Třetí branku vstřelila Lucie Ranglová po chybě brankářky a čtvrtý gól padl po nedorozumění gólmanky Teplic s vlastní obranou, kterého využila reprezentantka v dresu Viktorie Michaela Marková. Závěrečné minuty se proměnily v exhibici Viktorie.

„S výjimkou prvních deseti minut jsme měli hru pod kontrolou. Děvčata hrála s velkým nasazením a do puntíku splnila taktické pokyny. Soupeře z první poloviny tabulky jsme přehrály, o to více mě důležité vítězství těší. Je to pro nás velké povzbuzení do dalších zápasů,“ uvedl po utkání trenér Viktorie Josef Dobrý.

Kouč Viktorie nechal překvapivě sedět na lavičce náhradníků některá zkušené hráčky a na umělý trávník v Doubravce poslal fotbalistky z úspěšné juniorky. „Mladé hráčky se chopily příležitosti, byly oživením hry. Velmi dobrý výkon odvedla zejména Ivana Březinová na postu stoperky, která úspěšně zastoupila zraněnou Danu Černou,“ pochválil mladé hráčky trenér Plzně.

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 4:0 (2:0). Branky: 13. Markelová, 28. a 84. Marková, 57. L. Ranglová.
Viktoria: Odlasová – Bohmannová, I. Březinová, Valečková, Fajfrlíková (46. Vajcová) – Mikysková, Vachlová, Šuhajdová (56. L. Ranglová) – Markelová (82. B. Beštová), Marková, Hanžlová (30. Majíčková).