Fotbalistky Viktorie remizovaly na hřišti posledního celku v Teplicích 1:1, i když před dvěma týdny na severu Čech vyhrál ve čtvrtfinále Českého poháru žen 3:0.

„Potvrdily se naše předpoklady, že ligový zápas bude něco úplně jiného než pohárový duel. Houževnatý soupeř, posílený o dvě hráčky Sparty a Slavie, který se nechce smířit se sestupem, bojoval o body do poslední minuty,“ vystihl průběh zápasu kouč Viktorie Plzeň.

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, více příležitostí ke vstřelení gólu ale měly domácí hráčky. Po standardních situací střílela dvakrát hlavou urostlá Čulová, posila Teplic ze Sparty. „Naštěstí ji naše brankářka Ranglová vychytala,“ pochválil gólmanku Josef Dobrý.

Tři minuty před přestávkou udeřila Plzeň. Černá odcentrovala z přímého kopu dlouhý míč k šestnáctce soupeře, domácí obrana balon nadzvedla a nabíhající Podroužková poslala míč z voleje do sítě.

Po obrátce domácím hráčkám ubývaly síly, stačily však v 62. minutě vyrovnat. Potom už Viktoria získávala v poli postupně výraznou převahu. „Byla to hra na jednu branku, jenže naše akce až na výjimky končily před šestnáctou dobře bránícího soupeře,“ viděl druhý poločas Dobrý.

Plzeň si přece jen vytvořila tři nebezpeční situace, ze kterých mohla skórovat. Jenže Markovou dvakrát vychytala bývalá reprezentační brankářka Zbořilová, posila Teplic ze Slavie, a neuspěla proti ní ani Bohmannová.

„Ztráta dvou bodů nás mrzí, chtěli jsme se Teplicím v tabulce vzdálit co nejvíce, takhle na ně máme náskok jen čtyř bodů,“ uvedl trenér Viktorie Josef Dobrý.

Fotbalistky Viktorie Plzeň tak zahájí příští víkend boje ve skupině o udržení. Soupeřkami jim budou kromě Teplic ještě dva týmy z Východu Čech, Pardubice a Hradec Králové. Družstva se střetnou systémem každý s každým dvakrát, přičemž do tabulky se započítávají body získané v dlouhodobé části soutěže.

Plzeňanky vstoupí do bojů ve skupině o záchranu v sobotu 24. dubna v Pardubicích.

FK Teplice – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branka Plzně: 42. Podroužková.
Viktoria: V. Ranglová – Bohmannová, Černá, Nehodová – Podroužková, Ostrochovská, Jungová (55. Ondrášková), Mikysková – Marková, Májičková, Myslíková (70. J. Beštová).