Zápas v prvním kole s pražskou Duklou měl kuriózní úvod, Plzeňanky inkasovaly už po patnácti vteřinách. „Byl to nejspíš jeden z nejrychlejších gólů v historii české nejvyšší ženské fotbalové soutěže," glosoval jedinou branku zápasu trenér Viktorie Karel Rada.

Brzký gól však jeho tým dokonale probudil, brankářka Michaela Radová už za svá záda další branku nepustila. A byla to naopak Viktoria, která mohla skórovat.

„Měli jsme v zápase minimálně tři vyložené brankové příležitosti, ale ani jednu jsme bohužel neproměnili. Je to škoda, zápasu by podle mne slušela remíza. Až na inkasovaný gól podala děvčata dobrý výkon, minimálně bod jsme si zasloužili," vrací se k utkání s Duklou kouč Plzně.

Viktoria stála hned na úvod sezony proti silnému soupeři – Dukla získala v létě několik hráček z Bohemians, kde ukončili činnost ženského týmu, navíc kádr Dukly posílily i některé fotbalistky pražské Sparty.

Dukla potvrdila svoji sílu i ve druhém kole, kdy nastoupila proti mistrovské Slavii na jejím hřišti a podlehla jen 1:3.

Zlepšený herní projev Viktorie, která v minulé sezoně bojovala o záchranu v nejvyšší soutěži, dával naději na přijatelný výsledek i do zápasu s favorizovaným Slováckem, které je po Slavii a Spartě v první lize jasnou trojkou. Na bodový zisk ale v Plzni pomýšleli jen ve skrytu duše.

Plzeňanky však s favorizovaným soupeřem držely krok i díky skvělému výkonu brankářky Michaely Radové. Trenérova neteř vytáhla několik zázračných zákroků a stále držela překvapivý bezbrankový stav.

Chybělo málo a v Plzni by zůstaly všechny tři body. Do velké šance se totiž v samotném závěru dostala nadějná juniorská reprezentantka týmu ČR do 17 let Gabriela Šlajsová.

„Po přihrávce z pravé strany se natahovala ve skluzu téměř na brankové čáře po míči, ale bohužel se jí ho nepodařilo protlačit do sítě," litoval trenér Rada.

V příštím kole čeká Viktorii velmi těžký soupeř, v Praze se utká se Spartou.