Plzeňanky nastoupily na hřišti v Luční ulici bez tří hráček základní sestavy a na její hře to bylo znát. „Marková je nemocná, Podroužková zraněná a Hanžlová je na dovolené,“ vysvětlil absenci klíčových hráček trenér Josef Dobrý.

Technicky a kombinačně velmi dobře hrající Moravanky měly sice v poli navrch, ale z první branky zápasu se radovaly domácí hráčky. Ve 12. minutě zahrávala přímý kop Ostrochovská a Bohmannová vrátila odražený míč do sítě. Hostující hráčky brzy srovnaly krok, když se z osmnácti metrů trefila po chybě brankářky Odlasové z přímého kopu Juráková.

Plzeň mohla ještě do přestávky jít znovu do vedení, jenže Šuhajdová po pěkné kombinační akci trefila jen tyč brněnské branky.

Po přestávce šly Moravanky do vedení, opět z přímého kopu se trefila Koláčková. Stejná hráčka skórovala v 70. minutě, když nevídanou střelou téměř ze třiceti metrů vymetla horní růžek branky Viktorie a bezmocné brankářce Odlasové nedala sebemenší šanci.

Plzeň vystupňovala tlak, dokázala ovšem už jen snížit na rozdíl jediného gólu. Tři minuty před koncem zápasu prošla přes tři hráčky Brna střídající Myslíková, přihrála před branku osamocené Vachlové a pro tu už nebyl problém poslat míč do odkryté branky.

Odvetu sehrají Plzeňanky v jihomoravské metropoli za dva týdny.

„Je škoda, že jsme nevyužili domácího prostředí, ale bez tří hráček základní sestavy jsme se proti dobře hrajícímu soupeři těžko prosazovali. Zejména Hanžlová v obraně a kapitánka Marková nám hodně chyběly. Navíc se nám už ve dvanácté minutě zranila Lucie Ranglová. Nic ale není ještě ztraceno. Pokud budeme za dva týdny kompletní, máme v odvetě šanci na zvrat,“ nehází flintu do žita trenér Viktorie Josef Dobrý.

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Brno 2:3 (1:1). Branky: 12. Bohmannová, 87. Vachlová – 23. Juráková, 58. a 70. Koláčková.

Viktoria: Odlasová – Vachlová, Černá, Ostrochovská (75. Fajfrlíková), Valečková – L. Ranglová (12. Mikysková), Bohmannová, Vachlová, Malátová (46. Malinová) – Markelová, Šuhajdová (80. Myslíková).