Svěřenkyně trenéra Karla Fajfrlíka navázaly v Ostravě na kvalitní výkony z předchozích kol. V boji o záchranu ještě neprohrály a skupinu o udržení v první lize vedou dvě kola před koncem soutěže o čtyři body před Hradcem Králové.

Plzeňanky nečekal v Ostravě, kam dorazily po šestihodinové cestě, jednoduchý zápas. „V Ostravě jsme dosud nevyhráli, Baník měl doma velkou podporu v hledišti a navíc je vážně ohrožen sestupem," říká kouč Karel Fajfrlík.

Oba týmy začaly opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Vývoj zápasu výrazně ovlivnil úvodní gól, který ve 27. minutě vstřelila hostující Myslíková.

Ve druhé půli získala Viktoria převahu a zejména Ivaničová byla z rychlých protiútoků pro obranu Baníku velkým nebezpečím. První dva brejky nezužitkovala, ale v 63. minutě znovu utekla domácí obraně a vstřelila druhý gól Viktorie. Plzeňanky potom soustředěně bránily a čekaly na chybu soupeře. Dočkaly se sedm minut před koncem, kdy všem utekla Svitková a potřetí překonala brankářku Baníku.

„Jsem rád, že jsme těžké utkání zvládli. Děvčata již několik kol neprohrála a vítězit je baví. Jsme definitivně zachráněni, cíl byl splněn, ale vyhrávat chceme dál," říká kouč Viktorie Karel Fajfrlík.

Baník Ostrava – FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:1). Branky: 27. Myslíková, 63. Ivaničová, 83. Svitková.

Viktoria: Krýslová – Bohmannová, Ondrášková, Nehodová, Hanžlová – Jungová (68. Strejcová), Mikysková, Svitková, Koubová – Ivaničová (87. Žaludová), Myslíková.

Pořadí skupiny o záchranu: 1. V. Plzeň 16, 2. Hradec Králové 12, 3. Pardubice 8, 4. Ostrava 4.