Plzeň – První body v nadstavbové skupině o titul získaly o víkendu svěřenkyně trenéra Daniela Prokopa. Po šesti porážkách v řadě se plzeňské fotbalistky mohly konečně radovat z vítězství, když porazily Slovácko 1:0.

Na jih Moravy však vyrážel plzeňský výběr značně oslaben. Slovácko sice od prvních minut převzalo taktovku na hřišti, přes plzeňskou defenzívu se ale nemohlo příliš prosadit.

Případně když už obrana Viktorie byla překonána, zasáhla skvěle chytající gólmanka Radová, která v první půli lapila dvě stoprocentní šance.

Udeřit však mohla i Plzeň. Samostatné úniky skončily ale neúspěchem.

Po změně stran pokračovalo Slovácko v tlaku, nicméně Plzeň nadále odolávala. S blížícím se koncem zápasu se navíc i Západočešky dostávaly více k brance soupeře a nakonec byly odměněny.

Po rohovém kopu v 89. minutě se balon snesl na hlavu Markelové, která poslala míč do branky a zajistila tak Plzni tříbodový zisk.

„Bylo horko, nebylo to pro holky vůbec jednoduché, ale zvládly to. Slovácko bylo lepší na balonu a mělo více ze hry. Nás ale v klíčových momentech podržela gólmanka Radová, která podle mě zachytala jeden z nejlepších zápasů,“ chválil výkon brankářky trenér Daniel Prokop, jenž horko těžko dával před zápasem sestavu dohromady.

„Chybělo nám pět hráček ze základu. Nastoupily proto holky, které tolik nehrají. Spokojení bychom byli i s remízou, vítězství je pro nás nečekaný bonus. Holkám musím za předvedený výkon poděkovat, vydřely tři body,“ těšilo plzeňského lodivoda.

Za necelé dva týdny čeká plzeňskou Viktorii poslední zápas sezony, přivítá pražskou Slavii.

„Rádi bychom ještě Slavii potrápili. Snad se nám do té doby uzdraví některé holky,“ přeje si Daniel Prokop.