Západočešky nejdříve zvítězily v osmifinále nad druholigovými Karlovými Vary 1:0 a ve čtvrtfinále vyřadily prvoligové Teplice 3:0 na jejich hřišti. Mezitím porazily svěřenkyně trenéra Josefa Dobrého v přípravném utkání vedoucí celek druhé ligy Starou Lysou 2:0.

„Potěšitelné je, že jsme ve třech zápasech po sobě neinkasovali gól, což svědčí o zlepšené defenzivě družstva,“ pochvaluje si kouč Viktorie Josef Dobrý.

Tým Viktorie zahájil sezonu na začátku března prvním ligovým zápasem doma s Pardubicemi, s kterými remizoval 1:1. Měsíční ligovou přestávku potom fotbalistky Viktorie vyplnily zmíněnými pohárovými zápasy a jedním přípravným duelem.

Kádr Viktorie prošel v zimní přestávce několika změnami. Na hostování do Příkosic odešla zkušená Valeková, ale potom trenér Dobrý registroval už jenom příchody.

Největší posilou je návrat reprezentantky Michaely Markové, která vloni na podzim oblékala dres Lipska v druhé bundeslize.

„Její přítomnost je znát nejen na hřišti, ale i v kabině,“ říká na adresu zkušené hráčky trenér Dobrý. Marková pomohla týmu k postupu do čtvrtfinále poháru, když se jedinou brankou postarala o vítězství 1:0 v Karlových Varech.

Prvoligový kádr Viktorie posílily ještě dvě mladé defenzivní fotbalistky, které na podzim působily v pražských klubech, Nehodová ve Spartě a Ondrášková ve Slavii. Ta je ale odchovankyní Blatné.

Postup do semifinále poháru si kromě Viktorie zajistily ještě Sparta, Stará Lysá a Brno.

Zítra se ženy Viktorie podruhé na jaře představí v lize v domácím prostředí. Utkání v Luční ulici s Hradcem Králové začíná v 11.00 hodin.

„Tým se dal v ligové přestávce dohromady a já věřím, že utkání s Hradcem, který je v tabulce před námi, zvládne. Nic jiného než výhru neberu,“ říká kouč Viktorie Plzeň Josef Dobrý.