Ženám Viktorie stačil k postupu první poločas, kdy Plzeňanky nastřílely soupeřkám ze severu Čech všechny tři branky.

Skóre otevřela už ve čtvrté minutě rychlonohá útočnice Viktorie Petra Ivaničová. Po přihrávce Markelové postupovala sama na brankářku Liberce a sólový nájezd proměnila ve vedoucí branku.

Kouč Viktorie ale ani přes vstřelený gól s hrou týmu na začátku utkání příliš spokojen nebyl. „Začátek nebyl z naší strany optimální. Pozdě jsme dostupovali hráčky soupeře, byli jsme pomalejší," uvedl trenér Karel Rada.

Viktoria se na domácím hřišti v Luční ulici postupně rozehrávala a získávala herní převahu. Výsledkem aktivity viktoriánek byly další dvě branky v závěru prvního poločasu, které padly během jediné minuty.

Nejdříve znovu utekla obraně Liberce Ivaničová a zvýšila na 2:0. Na rozdíl tří gólů pak ve 40. minutě upravila skóre po rozehrané standardní situaci Blanka Beštová.

Viktoria měla navrch i ve druhém poločase, kdy si vytvořila další brankové příležitosti. Největší měla velmi dobře hrající Petra Ivaničová, která trefila břevno.

„Škoda, že jsme šance nedokázali proměnit, naše výhra mohla být ještě výraznější," litoval kouč Viktorie.

Zásluhu na tříbrankovém vítězství má i brankářka Michaela Radová, která výbornými zákroky zlikvidovala dvě šance soupeřek, a díky tomu uhájila Viktoria v pohárovém duelu čisté konto.

Trenér Karel Rada se musel obejít bez několika zraněných hráček. „Chyběly nám Nehodová, Chocholoušková, Knödlová a Ostrochovská. Šanci tak dostaly hráčky z juniorky Rovňanová a Karasová," uvedl trenér Plzně.

Výrazná výhra nad soupeřem, který má v ligové tabulce o sedm bodů více než Viktoria, kouče potěšila.

„Děvčata dostávají pod kůži nový způsob hry, ve výkonu celku je vidět pokrok, hra týmu se zvedá," pochválil družstvo trenér Karel Rada.

Viktoria se utká se Slavií předposlední březnový víkend, místo a čas utkání bude ještě určen.