Proti úřadujícím mistryním světa český celek moc šancí neměl. Na domácím stadionu v Geře Němky potvrdily roli favorita a před pětitisícovou kulisou zvítězily jednoznačně 5:0. „Přirovnal bych to ke hře kočky s myší. Většina německých reprezentantek jsou profesionálky, výkonostně jsou na úplně jiné úrovni než my. Pro holky to však byla cenná zkušenost. Proti takto silnému soupeři před tolika diváky nehrají každý den,“ uvedl asistent trenéra ČR, zároveň trenér brankářek Viktorie Plzeň Luděk Śilhánek.

Českému trenérovi Dušanu Žovincovi proti Německu chyběly dvě útočné opory Śtastná a Chlumecká. Proto se rozhodl povolat hráčku Viktorie Plzeň Michaelu Markovou. Ta se tak stala první plzeňskou fotbalistkou, která nastoupila za český ženský výběr.

Marková při svém debutu v národním týmu odehrála celý druhý poločas. „V týdnu před utkáním jsem měla střevní virózu. Bála jsem se, že se to na mé hře podepíše. Nakonec jsem druhou polovinu zápasu v pohodě zvládla, ze svého výkonu mám dobrý pocit,“ popisuje dojmy ze své premiéry v dresu se lvíčkem na prsou nadějná plzeňská forvardka.

„Utkání mělo úžasnou atmosféru. I přes vysokou porážku to pro mě to byla obrovská fotbalová škola v rychlosti, dynamice i technice,“ dodává.

Plzeňskou útočnici chválil i asistent Šilhánek: „Míša v útoku moc míčů neměla. Slušnou práci odvedla především směrem dozadu. Potvrdila, že je silnou, důraznou a přímočarou útočnicí.“

Marková fotbal hraje od osmnácti let. Do té doby se věnovala atletice, konkrétně hodu oštěpem a sprintům. „S fotbalem jsem začala s kamarádkou. Už předtím nás kopaná bavila, tak jsme si řekly, proč to nezkusit. Hrály jsme nejprve ve Spartě Praha B. Kamarádka posléze skončila, ale já už jsem u fotbalu zůstala,“ prozrazuje začátky své kariéry pražská rodačka, dnes studentka Pedagogické fakulty na ZČU v Plzni.

Do nové sezóny jde loňská nejlepší střelkyně plzeňského mužstva se smělými cíly. „S Viktorkou bychom moc rádi zopakovaly čtvrté místo z loňského roku. Mým velkým přáním je umístění mezi prvními třemi mužstvy. Co se týče mých osobních ambicí, moc ráda bych si znovu zahrála v reprezentaci. I když vím, že konkurence je zejména v útoku velká a nebude to jednoduché,“ prozrazuje plány na nadcházející ročník Marková.