„Nic nevzdáváme,“ slíbil po středeční porážce 1:2 na Spartě plzeňský záložník Lukáš Kalvach, ale jedním dechem dodal, že na obhajobu titulu už asi nedosáhnou.

Hlavní úkol pro zbytek sezony tedy bude uhájil třetí místo, které zaručuje letní kvalifikaci Evropské konferenční ligy. „Chceme posbírat co nejvíc bodů. Minimálně udržet současnou pozici a zkusit potrápit ty před námi,“ určil cíl pro nejbližší zápasy asistent Pavel Horváth.

„Prohra na Spartě nás samozřejmě mrzí, ale liga jede dál. My se musíme poučitz chyb, které jsme tam udělali a být lepší,“ doplnil.

Ve 30. kole FORTUNA:LIGY přijedou do Plzně čtrnácté Teplice. „Soupeř hraje o záchranu, vyměnili trenéra, mají dobrou sérii za sebou,“ připomněl Horváth, že se po nástupu Zdenka Frťaly, jenž byl při prvním angažmá Michala Bílka ve Viktorii jeho asistentem, Tepličtí zvedli.

„Respektujeme jejich sílu, ale my hrajeme doma a chceme za každou cenu vyhrát,“ dodal plzeňský asistent. Hrát nemůže ve středu vyloučený kapitán Hejda, ani dlouhodobě zraněný Pernica.