Plzeň vstoupila do utkání špatně, po hrubé chybě stopera Navrátila skóroval dvacetiletý polský reprezentant Lewandowski.

Plzeň sice odpověděla nebezpečnými střelami Koláře a Rajtorala, ale bez efektu. Naopak když napřáhl ke střele Wilk, Daněk byl na jeho umístěnou trefu krátký a polský tým vedl o dva góly.

Plzeňané se prosadili až na konci první půlhodiny hry, kdy se přes dva obránce Poznaně uvolnil Jiráček a parádní střelou k tyči překonal brankáře Kasprzika.

Viktoria se snažila i nadále o aktivní hru, ale dvě minuty před přestávkou znovu inkasovala z kopačky bosenského záložníka Stiliće.

Do druhého poločasu poslal plzeňský kouč Pavel Vrba na trávník postupně pět nových fotbalistů a viktoriáni si vynutili velký tlak.

Zkušený celek Poznaně ale už pozornou defenzivou změnu skóre nepřipustil.

Nebezpečné střely na branku Lechu postupně vypálili Krbeček, Limberský a Lecjaks, ale kontaktní branky se tři desítky vytrvale povzbuzujících plzeňských fanoušků už nedočkaly.

Plzeňský kouč Pavel Vrba viděl největší příčinu první porážky svého týmu v nové sezoně především v nedostatečném důrazu svého týmu.

„Poznaň prokázala své kvality, je to mužstvo s pohárovými zkušenostmi a bylo to znát. My jsme do utkání vstoupili naivně a soupeř nás efektivitou v zakončení a důrazem trestal,“ komentoval zápas trenér Pavel Vrba.

Pozitivum našel kouč Viktorie v premiérovém startu Filipa Rýdela. „Předvedl slušný zápas,“ pochválil posilu trenér.

V neděli čeká Viktorii duel s italským celkem AS Řím.

Lech Poznaň – FC Viktoria Plzeň 3:1 (3:1)

Branky: 6. Lewandowski, 10. Wilk, 43. Stilic - 25. Jiráček.

Viktoria: Daněk (46. Poštulka) – Ševinský (60. Kazazič), Halama, Navrátil, Lecjaks – Rajtoral (70. Petržela), Kolář (60. Rada), Rýdel, Jiráček (70. Limberský) – Mlika (60. Střihavka), Krbeček.

Poznaň: Kasprzik - Kikut, Bosacki (46. Tanevski), Arboleda, Djurdjević (46. Henriquez) - Peszko, Bandrowski (46. Injac), Stilić (46. Golik, 59. Białożyt, 67. Wilk), Wilk (64. Szałek) - Rengifo (46. Mikołajczak), Lewandowski (59. Handzić).