Viktoria přezimuje na prvním místě Synot ligy s tříbodovým náskokem na svého největšího rivala pražskou Spartu a kouč Západočechů považuje kvalitní zimní přípravu za klíčovou.

„Jaro bude hodně těžké, máme tři body na Spartu, ale s největšími soupeři hrajeme na jejich hřištích. Proto je důležité se na jaro dobře připravit," zdůraznil trenér Karel Krejčí v rozhovoru pro Deník.

Viktoria už v prosinci avizovala, že žádné zimní nákupy nechystá, do přípravy si ale stáhla z hostování pětici fotbalistů – stopera Romana Hubníka (Olomouc), útočníka Michaela Krmenčíka (Dukla) a záložníky Ondřeje Štípka, Matěje Končala a Jana Suchana (všichni Příbram).

Kádr s největší pravděpodobností opustí Václav Procházka, který jedná s tureckým Osmanlisporem.

Viktoria absolvuje dvě soustředění v teple, v Turecku a na Maltě. Ve středu 13. ledna si zahraje s třetiligovou Jiskrou Domažlice.

V rámci obou soustředění odehrají fotbalisté hned několik zápasů se zajímavými soupěři. V Turecku, kam tým odletí 16. ledna, sehrají přípravná utkání s německým Duisburgem a bulharským celkem Ludogorets Razgrad. V rámci druhého zahraničního soustředění, které se bude konat na středomořské Maltě od 28. ledna, se Viktoria utká s polskou Legií Varšava, norským Stabaek IF a ruským Terekem Groznyj.