Poslední tým tabulky zlobil v Plzni jen v úvodu zápasu, kdy se v deváté minutě ujal vedení. Už za šest minut vyrovnal po centru Petržely hlavou stoper Navrátil a potom si domácí otevřeli na stadionu ve Štruncových sadech střelnici. V poločase vedla Plzeň už 4:1.

Brzy po přestávce přidala další dva góly a odevzdaní Severočeši stačili výsledek už jen zkorigovat.

Domácí trenér Karel Krejčí, který vedl mužstvo v posledních čtyřech kolech po odvolaném kouči Stanislavu Levém, byl po utkání spokojen. „Náš cíl do utkání byl jasný, vyhrát a uhájit deváté místo v tabulce, což se nám nakonec podařilo. Už tradičně nám ovšem utekl začátek zápasu, Most se ujal v úvodu zaslouženě vedení. Potom jsme ale vstřelili gól po standardní situaci a nastal obrat. Začali jsme hrát tak, jak jsme si před zápasem řekli. Do přestávky jsme navýšili vedení a vyšel nám i začátek druhé půle. Přidali jsme další dvě branky a utkání v poklidu dovedli do vítězného konce. Přesto, že v zápase byly pasáže, se kterými jsem nebyl spokojen, zaslouží si hráči uznání. Byli hladoví po gólech, nastříleli šest branek a se sezonou se rozloučili vysokým vítězstvím,“ uvedl trenér Viktorie.

Jeho protějšek, trenér Mostu Robert Žák, byl o poznání smutnější. „Výsledek je z našeho pohledu strašidelný. Měli jsme sice dobrý vstup do utkání, vytvořili si tři šance, ale bez efektu. Potom jsme se ujali vedení, ale znovu se projevila naše slabina, která nás trápí celou sezonu, standardní situace. Z ní jsme dostali vyrovnávací gól a zcela jsme propadli v defenzivě, o čemž svědčilo už poločasové skóre 1:4. Ve druhé půli jsme hráli už odpovědněji, ale znovu jsme dvakrát inkasovali a zápas skončil divokým výsledkem,“ konstatoval smutně trenér Žák.

FC Viktoria Plzeň – FK SIAD Most 6:2. Poločas: 4:1. Branky: 22. a 49. Varadi, 28. a 54. Sylvestre z PK, 15. Navrátil, 41. Petržela – 9. Schut, 71. Bogdanov. Rozhodčí: Hrubeš – Hošík, Jiřík. ŽK: Horský (Most). Diváci: 1580.

Plzeň: Ticháček 2 – Malcharek 2, Navrátil 2, Rada 3, Lecjaks 3 – Petržela 2 (74. Borek), Trapp 3, Sylvestre 2, Krbeček 3, Róth 2 (71. Smola) – Varadi 1 (84. Vrzal).

Most: Svoboda 3 – Horský 3, P. Loos 4, P. Hrešiska 4 (37. J. Horský 3), Jamrich 4 - Andrei 4 (58. Hofmann 3), Stožický 4, Schut 3, Bogdanov 2, Čermák 4 - Brandon 4 (66. Šisler), Oboya 4.