„Každé vítězství, byť v přípravě, je dobré pro pohodu v mančaftu. Pro to, aby kluci dostali další chuť pracovat. Tréninků je teď hodně, příprava na sezonu vrcholí,“ vyprávěl u postranní čáry stadionku ve Westendorfu jeden z plzeňský asistentů Marek Bakoš.

„Porazili jsme kvalitní ruský tým, ale zítra je nový den. Poctivě makáme, budeme potřebovat každého hráče,“ doplnil bývalý útočník.

Včera už se do hry vrátil po problémech s kolenem mladý záložník Šulc, ale pořád chyběli Čermák i Ba Loua. Nově také Pachlopník a především brankář Staněk.

I tak protočil trenér Michal Bílek v zápase dvacet hráčů.

První šanci zápasu měl Kamilov, ale branku přestřelil. Na druhé straně pak Janoškův pokus vyrazil gólman Ufy na roh a po něm se prosadil plzeňský kapitán Brabec. Jeho střela z šestnáctky zapadla k tyči – 1:0.

Ve 32. minutě pálil Kayamba po přihrávce jen do brankáře a čtyři minuty nato zblokoval viktorián Gabriel zakončení Alieva.

Z původní jedenáctky zůstali do druhé půle vedle gólmana Hrušky jen Kayamba s Kopicem, který v 53. minutě umístěnou střelou zvyšoval na 2:0.

„Navedl jsem si balon na střed, narazil jsem si ho s Buchičem a vypálil jsem k tyči,“ popisoval svoji trefu 31letý záložník Jan Kopic.

„Gól už jsem dlouho nedal, od zranění kolena byl první,“ doplnil s úsměvem na rtu.

Pak měl dvě slibné šance ruský celek, ale Šaplinov hlavičkoval nad a střelu Miletiče v 81. minutě lapil s pomocí Kašova bloku a tyče plzeňský brankář Hruška.

A tak zůstávají viktoriáni v přípravě neporažení.