„Je to hodně cenné vítězství, domácí předvedli slušný výkon,“ uznal kvalitu soupeře plzeňský trenér Pavel Vrba

První se ale ze vstřelené branky radovali domácí. Už ve 4. minutě zpracoval na hranici šestnáctky dlouhý nákop Chmelíček, následně se dostal balon ke Švancarovi a ten hned z první střely v utkání poslal Slovácko do vedení.

Rychlá branka ovšem Plzní neotřásla. O sedm minut později dostal novic v dresu Viktorie Střihavka na hranici pokutového území příliš prostoru a jeho parádní střela skončila v horním růžku domácí branky – 1:1.

Po půlhodině hry se nelíbil nerozhodný stav utkání plzeňskému Petrželovi. Hladce si poradil se dvěma soupeři a křižnou střelou zajistil Viktorii vedení 2:1.

Ještě více rozesmutnil přes šest tisícovek diváků v ochozech stadionu v Uherském Hradišti ve 36. minutě Rýdel, další letní posila Západočechů. Nikým neatakován se rozhodl ke střele z osmnácti metrů a udělal dobře. Přesně trefil horní roh branky Slovácka a brankář Filipko byl bez šance. Viktoria si tedy odnášela do kabin vedení 3:1.

„Po první brance soupeře jsme naštěstí brzy vyrovnali a poté jsme předváděli fotbal, který bych chtěl vidět i v dalších utkáních – plný kombinace, pohybu a zakončení,“ liboval si Vrba.

V 56. minutě fauloval plzeňský brankář Ticháček v pokutovém území Brazilce Clebera, obdržel za to žlutou kartu a domácí měli výhodu penalty. Tu s přehledem proměnil opět Švancara a snížil na rozdíl jediné branky.

Další minuty už gól nepřinesly, a Plzeň si tak v úvodním kole první ligy připsala vítězství 3:2.

„O přestávce jsme si říkali, že ve výkonu z prvního poločasu musíme pokračovat a především se musíme vyvarovat zbytečných chyb. To se nám však nepodařilo. Znervózněli jsme a poté to již bylo hodně hektické,“ uvedl po utkání kouč Viktorie.

Vrba viděl dva hlavní důvody nepříliš povedené druhé půle. „Slovácko především zjednodušilo hru, začalo balony nakopávat a vytvořilo si tlak. Nám se navíc odchodem zraněného Koláře ztratila potřebná kvalita a rychlost v přechodové fázi. Všichni hráči však v utkání pracovali na sto procent, v tom chceme pokračovat také nadále,“ sliboval Pavel Vrba.

Poločas: 1:3. Branky: 4. a 56. z pen. Švancara – 11. Střihavka, 31. Petržela, 35. Rýdel. Rozhodčí: Příhoda – Filípek, Pelikán. ŽK: Valenta, Urbánek, Abrahám – Hájovský, Limberský, Ticháček, Rýdel, Jiráček. Diváci: 6250.