Kádr pro Turecko
Brankáři: Matúš Kozáčik, Petr Bolek, Roman Pavlík.
Obránci: Radim Řezník, František Rajtoral, Roman Hubník, Marián Čišovský, Václav Procházka, Lukáš Hejda, David Limberský.
Záložníci: Milan Petržela, 
Pavel Horváth, Tomáš Hořava, David Štípek, Daniel Kolář, Michal Ďuriš, Jan Kovařík, 
Marek Hanousek, Patrik Hrošovský, Matěj Končal.
Útočníci: Stanislav Tecl, Marek Bakoš, Tomáš Wágner, Lukáš Stratil. 

Nejdříve se přesunou do Norimberku a odtud odletí přímým spojem do Turecka.

Změna to pro viktoriány bude příjemná, v Antálii panují teploty kolem dvaceti stupňů nad nulou.

Paráda. Ale jeden háček to přece jen má.

Fotbalisté Viktorie se nebudou v Turecku opalovat, ale pokračují v nároční přípravě na jarní část sezony.

„Čeká nás z poloviny herní a z poloviny fyzická příprava. Veškeré činnosti se ale budou odehrávat na hřišti. Musíme se také soustředit na některé taktické záležitosti, protože nás prověří tři kvalitní soupeři," připomíná trenér Dušan Uhrin.

Plzeňský kouč, pro kterého to bude první zahraniční soustředění s Viktorií, s sebou vzal až na dva hráče kompletní kádr, který zahájil na začátku minulého týdne zimní přípravu.

Doma zůstali jen mladíci Veselinovič a Chocholoušek, kteří se zapojí do přípravy s juniorkou. Ve výpravě naopak nechybí příbramský útočník Lukáš Stratil, který je v Plzni na testech.

„Jsme spokojeni, že se během prvních dvou týdnů přípravy nikdo nijak závažně nezranil," pochvaluje si Uhrin.

„To, co jsme měli v plánu, jsme odtrénovali. Jediný drobný problém nastal u Ďuriše s Bakošem, kteří měli zdravotní komplikace, ale během tureckého soustředění by už měli naplno trénovat. V pořádku je i stoper Marián Čišovský, který měl v tomto týdnu teplotu a nehrál proti Královu Dvoru," říká kouč.

Hráči si přechod z české do zimy do tureckého tepla pochvalují.

„Do Turecka se velmi těším, protože už nás nečeká pouhé běhání, ale i tréninky s balonem," říká zkušený obránce David Limberský, který má za sebou stejně jako jeho spoluhráči perné dva týdny.

„Musím se přiznat, že šlo asi o nejnáročnější začátek zimní přípravy, co jsem zažil," svěřil se český reprezentant.

Změnu klimatu k lepšímu kvituje i útočník Stanislav Tecl.

„Jsme rádi, že se i přes zhoršené počasí u nás budeme moci připravovat na přírodní trávě a ve výborných podmínkách v Turecku. Rozhodně se nám tam bude lépe regenerovat. Máme za sebou náročnou část přípravy," přiznává Stanislav Tecl.

Fotbalisty Viktorie čekají letos netradičně dvě zahraniční soustředění, v Turecku a na Kypru, což s sebou nese i odloučení od rodin.

„Není to příjemné, ale s tím musíme počítat," říká smířeně plzeňský útočník.

Pobyt v Turecku si fotbalisté Viktorie zpestří třemi přípravnými zápasy. Postupně se utkají FK Amkar Perm, FK Atlantas Klaipeda a Admira Wacker.

„V těchto zápasech se budeme soustředit hlavně sami na sebe, nikoliv na soupeře," upozorňuje trenér Uhrin.

„Už v pondělí nás čeká silný Amkar Perm, který se pohybuje v horních patrech tabulky ruské ligy a určitě nás dobře prověří. Samozřejmě ani v jednom z utkání nechceme prohrát, ale naopak přivézt dobré výsledky," dodává kouč.