Záloha Viktorie v sobotu doma jen remizovala s Chebem a pohybuje se stále v pásmu týmů ohrožených sestupem. „Zachránit třetí nejvyšší soutěž je naší prioritou. Proto jsme hráče A týmu rozdělili do několika skupin a každá z nich posílí béčko v jednotlivých zápasech,“ říká trenér Viktorie Karel Krejčí.

Velmi důležitá jsou podle kouče nadcházející tři kola, kdy se juniorka utká postupně už zítra venku s Kolínem, v sobotu je čeká rovněž venku rezerva Příbrami a za další týden hostí na domácím hřišti béčko Slavie.

„V každém z těchto zápasů se bude vlastně hrát o šest bodů, protože soupeři jsou stejně jako my ohroženi sestupem, proto chceme v těchto utkáních nastoupit v co nejsilnější sestavě,“ vysvětluje Krejčí.

„Hráči prvoligového kádru mají volno, ale jsou v pohotovosti, aby byli k dispozici k zápasům. Udržují se v kondici a vždy před utkáním absolvují předzápasový trénink. Čím dříve se juniorka ocitne v klidnějších vodách třetiligové tabulky, tím dříve budou moci nastoupit dovolenou,“ upřesňuje kouč program hráčů prvoligového týmu.

Režim platí podle kouče pro všechny fotbalisty A týmu. „Výjimkou jsou fotbalisté, kteří mají zdravotní potíže nebo se eventuálně podrobí drobnějším lékařským zákrokům,“ připomíná trenér.

Znamená to, že ve třetí lize mohou nastoupit například Sylvestre či nejlepší střelec Viktorie Varadi? „Ano, je to možné,“ připustil po utkání s Mostem trenér Krejčí.

Hráči rozhodnutí respektují. „Zachránit třetí ligu je i naše priorita. Na dovolenou se samozřejmě těšíme, sezona je dlouhá. Ale béčku pomůžeme,“ říká stoper Tomáš Rada.