Zástupce nejvyššího orgánu společně s předsedou PKFS Romanem Berbrem předali ocenění vítězům jednotlivých soutěží: krajský přebor – Doubravka, 1. A třída – Horní Bříza, 1. B třídy – Domažlice B, Strážov, Zruč, krajský přebor staršího a mladšího dorostu – Vejprnice, krajská soutěž dorostu – Postřekov, Tachov, krajský přebor starších a mladších žáků – Sušice, krajská soutěž žáků – SK ZČE Plzeň B a Postřekov.

Vlastní losovací akt krajských soutěží řídil předseda sportovní a technické komise Martin Drobný. Krajský přebor a 1. A třída zahajují stejně jako republikové soutěže ČFL a divize už 9. srpna.

V nejvyšší krajské soutěži se v úvodním kole střetne nováček z Rozvadova s exdivizními Klatovy. Další dva nováčkové pojedou na půdu soupeřů: Horní Bříza do Kolovče a Stříbro na půdu dalšího exdivizionáře z Vejprnic. V premiérovém kole přeboru kraje je na programu i první tahák pro plzeňské fanoušky: derby mezi domácím Rapidem a hostujícím SK ZČE.

V nejvyšší soutěži kraje budou Rokycany vzhledem k přetrvávající rekonstrukci vlastní travnaté plochy hrát první tři domácí zápasy už vžycky v pátek v 18 hodin na hřišti v Břasích.

V 1. A třídě hrají v prvním kole tři nováčkové venku a jeden v domácím prostředí: Zruč jede do Nýrska, Stod k derby do blízkého Zbůchu, domažlická rezerva cestuje do Křimic a Strážov přivítá před vlastními fanoušky Zbiroh.

Tři skupiny 1. B třídy zahajují o čtrnáct dnů později 23. srpna. Ve stejném termínu začínají třetím kolem dvě skupiny krajských soutěží dorostu. První a druhé kolo této soutěže jsou plánovány na středy 2. a 16. září.

Krajské přebory starších a mladších dorostenců, starších a mladších žáků a stejně tak dvě skupiny krajské soutěže žáků odstartují prvním kolem 6. září.

Předseda STK Martin Drobný upozornil zástupce oddílů na přetrvávající problém souvisící s losovánám soutěží: „Až budete přihlašovat mládežnické týmy pro sezonu 2010 – 2011, je třeba uvést, zda žádáte součíslo s celkem dospělých tak, aby dorost, či žáci mohli hrát předzápas před muži, nebo požadujete protičíslo k mužům.“

Na závěr losovacího aktivu informoval předseda krajského svazu Roman Berbr o některých aktuálních otázkách. „Vedení ČMFS v Praze rozhodlo, že náš kraj zůstává experimentálním i pro další čtyřleté období. S tím samozřejmě zůstávají i určité stávající výhody pro kluby.“

V oblasti střídavých startů hráčů dojde možná k dalšímu posunu. „Připravujeme možnost střídavého startu hráčů do 23 let. Jak to dopadne, klubům včas oznámíme s tím, že definitivní rozhodnutí nakonec stejně udělají sami.“

Byla diskutována i možnost hraní utkání mladších žáků jen na polovině hrací plochy. „Soutěžní zápasy mladších žáků se nadále budou hrát na celém hřišti,“ vysvětlil předseda Berbr.

Vedení krajského fotbalového svazu bude i v nastávajícím soutěžním ročníku prohlubovat součinnost s kluby v obvodu své působnosti. K tomu slouží setkání se šéfy klubů. „Výměna konkrétních názorů a poznatků mezi námi a kluby se každopádně osvědčila. Koncem srpna proto opět svoláme předsedy, či prezidenty klubů, hrajících krajský přebor a po této schůzce se v dalším termínu setkáme i s předsedy oddílů 1. A třídy,“ slíbil předseda Roman Berbr.

Losovací aktiv byl výborně připraven, měl spád a řídil ho sekretář krajského fotbalového svazu Václav Kohout.

Více se dočtete v úterý v Plzeňském deníku.