Soupeřem mu byl kvalitní tým dlouholetého účastníka krajského přeboru ze Sušice, který v prvním kole doma porazil Příkosice. Domácí však po těsné výhře ve Zbůchu nezaváhali a po kvalitním výkonu zvítězili přesvědčivě 3:0.

„Začátek utkání byl z obou stran opatrný, ale my jsme brzy získali převahu. Do přestávky jsme měli po pěkných kombinačních akcích řadu šancí, z nichž dvě jsme využili k získání uklidňujícího dvoubrankového náskoku,“ líčil průběh prvního poločasu trenér Stoda Libor Kazda.

Po přestávce hosté přidali a byli domácím minimálně vyrovnaným protivníkem. „Do šancí už jsme se moc nedostávali, přesto jsme přidali důležitou třetí branku. V samém závěru mohl ještě Hruška zkompletovat hattrick, ale jeho špatně umístěnou střelu z pokutového kopu gólman Sušice chytil,“ popsal druhé dějství domácí kouč.

S vítězstvím a ziskem bodů byl po utkání pochopitelně spokojen. „Oproti zápasu ve Zbůchu jsme přidali na důrazu v osobních soubojích a na bojovnosti, a to se nám vyplatilo. Hrajeme hodně ofenzivní fotbal a v tom hodláme pokračovat. V příštím kole jedeme do Křimic a rádi bychom si připsali třetí výhru v soutěži,“ netají se svými plány trenér Kazda.

Zklamáni odjížděli ze Stoda fotbalisté Sušice. „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, a to se také plně potvrdilo. Úvod byl vyrovnaný, ale pak nás domácí dostali pod tlak. V tom jsme bohužel v závěru první půle inkasovali dvě poměrně laciné branky,“ mínil trenér Sušice František Melka.

Také proto bylo o přestávce v kabině hostů rušno a domluva kouče na hráče zapůsobila.

„Po změně stran jsme měli minimálně čtvrt hodiny znatelnou převahu, ale dvě naše tutovky spálili Farták a Pohořal. Navíc v době našeho tlaku jsme inkasovali potřetí a bylo rozhodnuto,“ litoval sušický lodivod.

Ten se od úvodu sezony potýká s problémy se sestavením mužstva. „Někteří starší hráči skončili či přešli do ´béčka´ a mladí ještě nemají potřebné zkušenosti. To se ukázalo i v tomto střetnutí, v základní sestavě nastoupilo pět devatenáctiletých hráčů, a dokonce jeden šestnáctiletý. Věřím ale, že výkon mužstva půjde postupně nahoru,“ je přesvědčen trenér Melka, jehož svěřenci přivítají doma za týden zatím stoprocentně úspěšný celek z Chlumčan.