První dva tréninky v přípravě na novou sezonu mají za sebou fotbalisté divizního Senka Doubravka. Při zahájení přípravy v úterý jim ale bylo největším soupeřem pětatřicetistupňové vedro.

„Kluci zvládli úvodní trénink i v tak drsných podmínkách bez problémů. Vím, o čem mluvím, běhal jsem s nimi první čtvrthodinku a měl jsem toho plné zuby. Celý kádr zaslouží pochvalu," uvedl na adresu svých svěřenců trenér Doubravky Pavel Vaigl.

Fotbalisté Senka začali letní přípravu pěkně zostra. Po úvodním tréninku v úmorném vedru je další dny čekaly výběhy kolem Velkého boleveckého rybníka.

„Mám tam oblíbený okruh, běháme od břehu po Bílou horou kolem pláže a pak oběhneme les a vracíme se opět pod Bílou horu," líčí trenér Vaigl.

Obnově fyzické kondice se budou Doubravečtí věnovat i v příštím týdnu. „Kluci dostanou zabrat, ale jinak to nejde, příprava je letos krátká a my musíme být na sezonu dobře připraveni," míní kouč.

Hřiště si tak fotbalisté v prvních dvou týdnech příliš neužijí, využívat mohou kvůli letní regeneraci hřišť s přírodní trávou jen hřiště s umělým povrchem.

„Trénovat ve velkých vedrech na umělé trávě není to nejlepší, naštěstí už ta největší horka povolila. Příští týden bych rád absolvoval dva tréninky na přírodní trávě někde v okolí Plzně," přeje si.

Z kádru sedmého celku uplynulé sezony odešel v létě jen záložník David Tříska. Talentovaný dvaadvacetiletý fotbalista se zapojil do přípravy FK Tachov, nováčka České fotbalové ligy.

„Je možné že do Tachova odejde i devatenáctiletý záložník David Brabec, ale o jeho případném odchodu se rozhodne až po sobotním vzájemném přípravném utkání v Tachově," říká Vaigl.

Naopak do letní přípravy bylo zařazeno sedm hráčů, kteří završili dorostenecký věk – Filip Soukup, Matěj Trojanec, Antonín Lavička, Pavel Nový, Martin Kadlec, Tomáš Navrátil a Jakub Šroubek.

„Každý dostane šanci. Počítám, že dva tři by se mohli do kádru prosadit," říká Vaigl.

Letní dřinu si budou na Doubravce zpestřovat přípravnými zápasy. Kromě už zmíněného sobotního duelu s Tachovem se Senco představí o den později v Přešticích. V zápase předkola Poháru FAČR si zahrají v Lomnici, v Rakové potom Doubravka nastoupí proti rovněž divizním Rokycanům. V generálce na divizi přivítá Senco na domácím hřišti třetiligové Domažlice.