Plzeň, které kvůli angíně chyběl kapitán Pavel Horváth, začala na stadionu U Litavky nebojácně a v první šanci se ocitl ve 3. minutě Varadi. Po přetaženém centru z pravé strany ale hlavou mířil přímo do náruče příbramského brankáře Krbečka.

Po čtvrthodině hry se do míče opřel Limberský a po ráně z dobrých 28 metrů nechal opět vyniknout Krbečka.

Udeřilo tedy na druhé straně a to hned z první střely na branku Plzně. Po chybě obránců se dostal ve 30. minutě do šance Klesa a tvrdou střelou z velkého úhlu poslal domácí tým do vedení.

O deset minut později už bylo srovnáno. Na centr Limberského z přímého kopu si naskočil Varadi a hlavou uklidil míč do brány.

Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. Ve 40. minutě fauloval ve vápně plzeňský Navrátil pronikajícího Huňu a turecký záložník ve službách Příbrami Oguz Han Biyik nedal Poštulkovi šanci. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:1 pro domácí fotbalisty.

„Vedení jsme Příbrami nabídli vlastními chybami. Napřed nás potrestal po špatném odkopu Klesa a potom Navrátil zbytečně fauloval Huňu vedle branky na autové čáře. Naše hra postrádala více pohybu a důrazu,“ uvedl plzeňský trenér Jaroslav Šilhavý.

Po přestávce drželi na svých kopačkách míč častěji Západočeši, ale do první větší šance se dostala v 53. minutě Příbram. Huňa si obhodil Navrátila, ale míč mu utekl a jeho šanci zmařil vyběhnuvší Poštulka.

V 56. minutě se uvolnil Varadi na hranici šestnáctky, ale jeho přízemní pokus levačkou Krbeček kryl.

Plzeň se dočkala zaslouženého vyrovnání v 76. minutě. Od jednoho z příbramských obránců se odrazil míč k Petrželovi, ten odvážně pronikl do pokutového území soupeře a prostřelil brankáře Krbečka.

V samotném závěru utkání se mohl ještě prosadit Brazilec De Oliveira, ale včasným vyběhnutím mu sebral balon plzeňský brankář Poštulka. Viktoria si tak z Příbrami odvezla jeden bod za remízu 2:2.

„Druhý poločas jsme hru zkvalitnili, zatlačili jsme soupeře a vyrovnali. Chtěli jsme ale vyhrát a i za cenu rizika jsme vrhli všechny síly do útoku. Bohužel jsme už gól nedali,“ litoval po utkání kouč Šilhavý.

Mnozí fanoušci se těšili na souboj bratří Krbečkových, který se ovšem nekonal. Do utkání zasáhl pouze brankář Lukáš, který je z plzeňského týmu v Příbrami na hostování. Jeho bratr Tomáš na lavičce Viktorie chyběl, odehrál totiž dopolední utkání ČFL za B–tým Plzně proti záloze Žižkova (0:2).

Proti svým bývalým spoluhráčům odehrál celé utkání také plzeňský Tomáš Borek, který je v Příbrami rovněž na hostování.