„Vidím to padesát na padesát,“ říkal v rozhovoru pro Deník bývalý plzeňský fotbalista Jaroslav Šedivec, který se po kariéře usadil v Itálii, kde žije už přes dvacet let.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

„Budeme tam mít skvělé fanoušky, chceme uspět a já věřím, že se budeme vracet šťastní,“ potvrdil při odletu viktoriánů z ruzyňského letiště i Jan Trousil, jeden z asistentů hlavního trenéra Miroslava Koubka.

Ten v Itálii nemůže počítat jen se čtveřicí marodů (Durosinmi, Sýkora, Jirka, Mosquera), jinak má k dispozici kompletní kádr. „Kluky nabilo vítězství nad Slavií, o únavě se není třeba bavit. Zbytky sil určitě všichni najdou. Bereme to jako finálový zápas, který každý z nich chce hrát a udělá všechno, abychom postoupili. Až zítra před zápasem se kluci dozvědí sestavu i to, jakým způsobem chceme hrát,“ neprozradil plzeňský asistent nic z taktických plánů.

Explzeňský fotbalista Jaroslav Šedivec si zahrál na mistrovství světa do 20 let v Argentině 2009.
Šedivec bude doma v Itálii fandit Plzni. Šance vidím tak padesát na padesát

Pro většinu z hráčů to bude životní zápas kariéry, semifinále je blízko, i když zároveň strašně daleko. „Na tuhle otázku už jsem v této sezoně odpovídal několikrát a doufám, že tohle ještě není poslední zápas. Chceme dosáhnout na historický úspěch. Papírově je Fiorentina silnější, ale stát se může všechno," dodal.

Letecký speciál s plzeňskými fotbalisty i partnery klubu se odlepí z letiště Václava Havla ve středu před polednem. Po příletu do Pisy se hráči přesunou do Fiorentiny, kde je na hotelu čeká oběd a krátký odpočinek. V čase čtvrtečního zápasu si pak vyzkouší i trávník na Stadio Artemio Franchi.