Pro více než 200 dětí ve věku od pěti do sedmi let z okolních mateřských a základních škol bylo připraveno dvacet různých stanovišť, na kterých se malým sportovcům věnovali trenéři mládeže a dorostenci domácího klubu. Už od samého rána proudily do areálu početné skupinky dětí. Během slunečného dopoledne si vyzkoušely nejen svou obratnost, rychlost a sílu, ale kromě sportovních zážitků si některé děti vychutnaly poprvé i radost ze vstřeleného gólu nebo vítězství.

„Překvapil nás a zároveň velmi potěšil obrovský zájem škol a školek z okolí. Všechny zúčastněné děti si zaslouží velkou pochvalu za to, s jakou chutí a nadšením se pustily do různých dovednostních disciplín. Naši trenéři ve spolupráci s dorostenci jim pro změnu vytvořili báječnou atmosféru, na které se aktivně přímo na hřištích podílely i samotné paní učitelky. Všem zúčastněným, malým i velkým, bych chtěl poděkovat a těším se na další podobné akce,“ sdělil Deníku sekretář klubu a hlavní organizátor akce Jiří Žižka.

„Kolegyně se vrátily nadšené. Dětem se akce velmi líbila. Vše bylo skvěle zorganizované a pro děti byl zajištěn bohatý a hlavně zábavný program. Chtěla bych, a věřím, že nejen za naši školu, poděkovat organizátorům. Už teď se těšíme na pozvání na další podobnou akci,“ řekla učitelka ze 28. ZŠ Štěpánka Tomanová.

Fotbalový projekt Měsíc náborů, který je jednou částí známého projektu Můj první gól, startoval se začátkem měsíce května. Fotbalová asociace každoročně podpoří více než stovku klubů pořádajících náborové dny, při kterých se snaží ve spolupráci se školami a školkami motivovat zábavnou formou i ty nejmenší ke sportování.

„FAČR pořádá a podporuje projekt „Měsíc náborů“ i v Plzeňském kraji. Letos se v rámci Plzně přihlásil klub SK SENCO Doubravka. Dlouhodobě se tady velmi dobře pracuje s mládeží a dnešní akce jen dokumentuje, že umí děti zaujmout a vyvolat v nich zájem nejen o fotbal samotný, ale o sportování obecně. A to je jeden z hlavních cílů podobných akcí Fotbalové asociace,“ řekl na zástupce Fotbalové asociace Grassroots trenéři mládeže Krajského fotbalového svazu Pavel Hudeček.

Jiří Žižka, Dominik Rejthar